Top of the Rock

USA Rozhledny a vyhlídky 08/2022

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

Mrakodrap je o trošku menší, ale je v přímé lince k Empire state. Samozřejmě výška je to taky pořádná a navíc máte pod sebou pěkně i Central park a další budovy středního Manhattanu.

Vstup není pojatý tak famózně a multimediálně jako na ESNY. Na druhou stranu alespoň jste rychleji nahoře. Vyhlídka samotná sestává ze 3 pater, po prvotním výjezdu výtahem se zde už pohybujete pěšky. Systém kaskádových a členitých střech je pěkný a vždy objevíte cestičku, která vede ještě výš. Jste na vzduchu, nic krytého, nic nebrání ve výhledu. Nahoře je silná wi-fi takže můžete zavolat i domů a nasdílet své pocity.

Více info

Lístek jsme měli zakoupený v rámci balíčku New York city pass, stačilo si pak už jenom zamluvit čas a dostavit se ke vchodu.

Obrázky

Top of the Rock (Táta)Top of the Rock (Táta)Top of the Rock (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Není víc profláknuté náměstí v New Yorku, než Times Square. Každý, kdo navštíví NY sem zajde a každý sem zajde v noci. Pro neonové nápisy, světelné obrazovky, rozsvícená loga.

Na Empire State Building za King Kongem

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Když si chcete odfrknout od ruchu velkoměsta, je tu Central park. Ale není to až tak. Město je velké, každý chce odfrkovat, takže je rumraj i tady.

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Každý zná newyorské metro, nadzemku, někdy viděl autobus a určitě i přívoz a lodě. Součástí městské hromadné dopravy je neočekávaně i jedna lanovka. Říkají jí tu tramway a spojuje střední Manhattan a Rooseveltův ostrov na řece East River.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru