Na Empire State Building za King Kongem

USA Rozhledny a vyhlídky pro dospěláky08/2022

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Na ESNY míří denně z výše uvedených důvodů stovky turistů. Rozhlédnout se po centru New Yorku, zakusit výšku, vidět město z nadhledu a nechat se pohltit netradičním zážitkem. Ten začíná už při vstupu, kdy po povinné "letištní kontrole" procházíte několika místnostmi oslavujícímu tuhle stavbu. Dozvíte se o historii budování, velkolepé audiovizuální představení vám přiblíží zážitky stavbařů, připomenete si, v kolika filmech byla klíčovým místem toho kterého příběhu. Ochutnat můžete na fotkách níže.

Výtah vás vyveze nejprve do 80. patra, kde se máte poprvé možnost rozhlédnout. Zatím jenom zevnitř a přes sklo. Pak vyjedete ještě o 6 pater výš, kde už se dostanete ven a v ruchu velkoměsta, pokoušeni závratí se necháte pohltit milionovou aglomerací kolem vás.

Pokud máte zaplacené dražší vstupné, jedete pak výtahem do ještě vyšších pater a tam už to tedy musí být opravdu vysoko. Další příplatky ke vstupnému jsou například v čase soumraku.

Více info

Lístky je téměř nutné koupit přes internet dopředu, máte-li časový plán, kdy chcete Empire State navštívit. Pokud toho v New Yorku plánujete vidět víc, pravděpodobně jste zakoupili City pass nebo New York pass. I tak si musíte na webové stránce mrakodrapu zablokovat svůj čas pro návštěvu. Nevím jak ostatní lístky, ale náš NY City pass nám umožňoval zdarma ještě jednu noční návštěvu v ceně standardního vstupného. Takže jsme se po 21. hodině ještě jednou vrátili a absolvovali znova, ale za tmy.

Obrázky

Na Empire State Building (Táta)Na Empire State Building (Táta)Na Empire State Building za King Kongem (Táta)Pohled směrem k Central parku (Táta)
Pohled směrem k Central parku (Táta)Pohled směrem k Central parku (Táta)Výhled na downtown Manhattan (Táta)Jablíčko? (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Není víc profláknuté náměstí v New Yorku, než Times Square. Každý, kdo navštíví NY sem zajde a každý sem zajde v noci. Pro neonové nápisy, světelné obrazovky, rozsvícená loga.

Top of the Rock

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Velmi pěkné a názorné muzeum nejen o letectví a kosmonautice vytvořené v prostorách bývalé válečné letadlové lodi Intrepid. A když to muzeum je v letadlové lodi, které válčila například ve Vietnamu, dozvíte se i o její historii a o tom, co viděla. Jo a taky tu maj ponorku. A obě lodě si projdete skrz naskrz.

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Jestli chcete tu klasickou kýčovitou noční (nebo denní) fotku newyorských mrakodrapů, tak tady je to správné místo.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru