Times Square, největší mraveniště v mraveništi

USA Outdoor 08/2022

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Není víc profláknuté náměstí v New Yorku, než Times Square. Každý, kdo navštíví NY sem zajde a každý sem zajde v noci. Pro neonové nápisy, světelné obrazovky, rozsvícená loga.

Je to zde zážitek ve dne, ale samozřejmě daleko větší v noci. Firmy platí horentní sumy, aby zde byly vidět, některé si své panely pronajímají nastálo. Všechny trendy věci - filmy, oblečení, parfémy, Coca-Cola, Disney, Spotify, M&Ms, Tmobile - tu na vás svítí a blikají ze všech stran. No schválně, podívejte se na fotky, ať z toho ty firmy něco mají.

Samozřejmě tu najdete i spoustu umělců, lákačů a prodejců lístků na výlety. Street performance (pouliční umělce), drožkaře, průvodce městem.

Ten zážitek tu být je opravdu těžko zprostředkovatelný a přenositelný.

Více info

Na Times Square se protíná Broadway a 7th Avenue - takže pokud je tu plno lidí ve dne, v noci je to inferno. Pokud ve dne někdo respektuje provoz aut, v noci sem zajíždí jenom řidič masochista. Slabé a neprůbojné povahy by se téměř ani neměli chodit. Tady je prostě nejvíc lidí na metr čtvereční na celym světě (teda ještě jsem nebyl v Indii....) :)

Obrázky

Times Square, někdy i zaprší (Táta)Times Square, jak na Václaváku, že jo? (Táta)Times Square, největší mraveniště v mraveništi (Táta)Times Square, největší mraveniště v mraveništi (Táta)
Times Square, největší mraveniště v mraveništi (Táta)Times Square, největší mraveniště v mraveništi (Táta)Times Square, stanice metra (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Na Empire State Building za King Kongem

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Top of the Rock

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Velmi pěkné a názorné muzeum nejen o letectví a kosmonautice vytvořené v prostorách bývalé válečné letadlové lodi Intrepid. A když to muzeum je v letadlové lodi, které válčila například ve Vietnamu, dozvíte se i o její historii a o tom, co viděla. Jo a taky tu maj ponorku. A obě lodě si projdete skrz naskrz.

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru