Central park - zelená oáza v centru New Yorku

USA Outdoor 08/2022

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Když si chcete odfrknout od ruchu velkoměsta, je tu Central park. Ale není to až tak. Město je velké, každý chce odfrkovat, takže je rumraj i tady.

Park je ale opravdu velký. Projít ho sem tam zabere hooodně času. Když park znáte, najdete si své oblíbené místo a chodíte tam. Když park neznáte, musíte googlit, nebo si najmout rikšu a nechat se povozit.

Parkem prochází defacto silnice, která je určena pro kolaře, koloběžkáře, běžce. Jsou na ní semafory, aby ji mohli lidé přecházet. Tuhle hlavní silnici doplňují méně významné silničky, cesty a pěšinky.

Ty vedou do různých koutů, kde relaxovat. Hrad, Fontána, jezírka, lesík, rybníky, louky, sportovní hřiště, zoo, diskoplac. Hafo všeho.

Obrázky

Central park (Táta)Central park (Táta)Central park (Táta)Central park (Táta)
Central park (Táta)Central park (Táta)Central park (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Každý zná newyorské metro, nadzemku, někdy viděl autobus a určitě i přívoz a lodě. Součástí městské hromadné dopravy je neočekávaně i jedna lanovka. Říkají jí tu tramway a spojuje střední Manhattan a Rooseveltův ostrov na řece East River.

Top of the Rock

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

A ještě jedno místo na noční procházky a focení

A ještě jedno místo na noční procházky a focení

Druhé místo k focení mrakodrapů - odsud zejména Empire State Building, Chrysler a další - je v Queens a jmenuje se Hunters point South park.

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Není víc profláknuté náměstí v New Yorku, než Times Square. Každý, kdo navštíví NY sem zajde a každý sem zajde v noci. Pro neonové nápisy, světelné obrazovky, rozsvícená loga.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru