Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

USA Outdoor 08/2022

Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

Každý zná newyorské metro, nadzemku, někdy viděl autobus a určitě i přívoz a lodě. Součástí městské hromadné dopravy je neočekávaně i jedna lanovka. Říkají jí tu tramway a spojuje střední Manhattan a Rooseveltův ostrov na řece East River.

Jízdné je součástí předplatných jízdenek MetroCard, takže nemusíte shánět nějakou extra jízdenku. Jezdí víceméně sem-tam stále dokola, takže vám neujede a každých 5 minut máte šanci nasednout do jedné ze dvou kabinek, které tu pendlují.

Vylezete na odjezdovou plošinu, vstoupíte do kabiny, průvodčí zavře dveře a gondola se rozjede. Nejdříve jenom tak kousek nad kapotami autobusů, postupně stále výš, mezi mrakodrapy a podél impozantního mostu Queensboro bridge, a nakonec to vypadá na pěkný sešup do cílové stanice. Vystoupíte, podíváte se k řece a pravděpodobně za chvilku nastoupíte na druhou jízdu zpět do města.

Více info

Z ostrova se můžete zpět ale dostat i autobusem Q102, metrem nebo lodičkou (molo je nedaleko, avšak MetroCard zde neplatí a musíte si koupit speciální lístek - lodičky totiž provozuje jiná společnost, která není integrovaná do zbytku městské hromadné dopravy).

Obrázky

Lanovka na Roosevelt island (Táta)Lanovka na Roosevelt island (Táta)Lanovka na Roosevelt island (Táta)Lanovka na Roosevelt island (Táta)
Lanovka na Roosevelt island (Táta)Lanovka na Roosevelt island (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

A ještě jedno místo na noční procházky a focení

A ještě jedno místo na noční procházky a focení

Druhé místo k focení mrakodrapů - odsud zejména Empire State Building, Chrysler a další - je v Queens a jmenuje se Hunters point South park.

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Central park - zelená oáza v centru New Yorku

Když si chcete odfrknout od ruchu velkoměsta, je tu Central park. Ale není to až tak. Město je velké, každý chce odfrkovat, takže je rumraj i tady.

Top of the Rock

Top of the Rock

Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

Kde jsme bydleli v New Yorku a proč

Kde jsme bydleli v New Yorku a proč

Letíte daleko, do ne zrovna levné země, potřebujete aby všechno klaplo a ne abyste utahaní po příletu ještě řešili ubytování. A tak hledáte dopředu, zkoumáte lokality, zkoumáte ceny a než vyberete, pročtete spoustu recenzí. Takže jak jsem ne to šel já?

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru