Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

USA Indoor 08/2022

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Velmi pěkné a názorné muzeum nejen o letectví a kosmonautice vytvořené v prostorách bývalé válečné letadlové lodi Intrepid. A když to muzeum je v letadlové lodi, které válčila například ve Vietnamu, dozvíte se i o její historii a o tom, co viděla. Jo a taky tu maj ponorku. A obě lodě si projdete skrz naskrz.

Vše velmi názorné, třeba můžete vlézt do repliky helikoptéry, která lítala ve Vietnamu, osahat si stíhačky, které vzlétaly z této lodi, projít si kapitánský můstek lodi. V sekci kosmonautiky vyzkoušet centrifugu, velitelský modul Apolo. Je tady toho hodně, co si můžete na vlastní tělo vyzkoušet a ne jen na to koukat za natáhnutou šňůrou. Pecka!

Kromě lodi a ponorky samotné se tatínkovi líbil raketoplán Enterprise. Konečně vidím, jak byl ve skutečnosti velký! Sice tenhle nikdy nebyl ve vesmíru, alespoň je o to zachovalejší.

Více info

Lístky jsme kupovali v rámci New York city pass a přes internet si zamluvili čas návštěvy. Loď stojí v doku na řece Hudson na západním břehu Manhattanu. Snadno najdete a zajíždí sem i dvě linky autobusu (po 42. ulici a po 50. ulici)

Obrázky

Intrepid, letadlová paluba (Táta)Intrepid, přistávací paluba (Táta)Intrepid, radarová místnost (Táta)Intrepid (Táta)
Space shuttle Enterprice (Táta)I ponorka je součástí výstavy a můžete dovnitř (Táta)Muzeum na letadlové lodi Intrepid (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Times Square, největší mraveniště v mraveništi

Není víc profláknuté náměstí v New Yorku, než Times Square. Každý, kdo navštíví NY sem zajde a každý sem zajde v noci. Pro neonové nápisy, světelné obrazovky, rozsvícená loga.

Na Empire State Building za King Kongem

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru