Noční vyhlídka na dolní Manhattan

USA Outdoor 07/2022

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Jestli chcete tu klasickou kýčovitou noční (nebo denní) fotku newyorských mrakodrapů, tak tady je to správné místo.

Brooklynský park na břehu East river. Až na břehu, výhled zaclání pouze tu a tam jedoucí loď. Můžete se posadit na lavičkách a čekat, až se odpoledne změní v soumrak, ten ve večer a ten v noc.

Park vede podél vody, je využívám též jako místo ke sportování, některá mola poskytli plochu pro in-line kluziště, basketbalové, tenisové a další hřiště. Trošku nám tu scházely akorát stánky s nápoji, ovocem a streetfoodem. Čekání holt chvilku zabere, tak svačinu s sebou!

Více info

Alternativně můžete vyrazit nočním spojem přívozu mezi Manhattanem a Staten Islandem. Odsud z moře se naskýtá další pěkný pohled na noční světýlka zrcadlící se v mořské hladině.

Kromě pohledu na dolní Manhattan mohu doporučit ještě park u vody v místě zvaném Hunters point south v Queensu.

Obrázky

Noční skyline Manhattan (Táta)Noční skyline vyhlídka na dolní Manhattan (Táta)Noční vyhlídka na Brooklyn bridge (Táta)Noční vyhlídka na dolní Manhattan (Táta)
Noční vyhlídka na dolní Manhattan (Táta)Manhattan v podvečer (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Na Empire State Building za King Kongem

Na Empire State Building za King Kongem

Čím je Petřínská rozhledna Praze a čím je Eiffelova věž Paříži, tím je Empire State building New Yorku. Věhlasná budova, neodmyslitelný symbol Manhattanu, stavební počin počátků dvacáteho století, symbol New Yorku a v neposlední řadě filmová star.

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Přináším jeden tip, jak vidět z blízka sochu Svobody, když nemáte čas vystát si frontu a chcete to vzít tak nějak gratis.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru