Socha Svobody - ztělesněná nezávislost

USA Outdoor 08/2022

Socha Svobody - ztělesněná nezávislost

Socha Svobody, jeden ze symbolů Ameriky a její nezávislosti na Evropě. Možností, jak vidět sochu Svobody je hned několik, vyberte si tu svou!

1) Projížďa lodí kolem - nejrychlejší způsob, jak sochu omrknout. nedostanete se na ostrov, ale zase je to zdarma a někomu jí vidět na vlastní oči prostě stačí. Tou lodí je trajekt mezi Manhattanem a Staten Islandem a popisuji jej ve samostatném článku.

2) Lodičkou na ostrov, procházka po ostrově a návštěva muzea. Jedná se o základní vstupné, i tak vám tenhle výlet zabere 2 - 3 hodiny. Procházíte kontrolou na břehu u Battery parku, do 60 minut přijíždí loď, která vás odveze na ostrov. Po něm se pohybujete sami. Navštívit můžete muzeum o historii a původu sochy. Na cestě zpět můžete ještě vystoupit a zdržet se na Ellis islandu, kde je muzeum věnující se imigraci. Alternativně jezdí loď i z New Jersey.

3) Lodičkou na ostrov, stejné jako předchozí plus vstup do sochy. Opět odstupňované vstupné podle toho, kam až se chcete dostat. Možnosti jsou dvě - podstavec, případně výstup do koruny. To už je časově náročnější, druhé čekání vás nemine při vstupu do sochy. Tam už jsme my tedy nebyli.

4) Specialitky, jakože si třeba pronajmete vrtulník a letíte se proletět kolem.

Obrázky

Lodička se trošku nahne, jak se všichni hrnou fotit na jednu stranu (Táta)Socha Svobody (Táta)Socha Svobody (Táta)Pohled zpět na Manhattan (Táta)
¨Muzeum sochy Svobody (Táta)Socha Svobody, pochodeň (Táta)Někdy se zdá být malá, jindy zjistíte, že to je fakt kolos (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Přináším jeden tip, jak vidět z blízka sochu Svobody, když nemáte čas vystát si frontu a chcete to vzít tak nějak gratis.

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Když jsem byl v New Yorku naposledy, Dvojčata - TwinTowers WTC ještě stála. Byl z nich pěkný výhled a byly to dva kvádry na dolním Manhattanu. Žádné ikony, září 2001 se ještě nestalo. Prostě dva obyčejné mrakodrapy se zasklenou vyhlídkovou plošinou s blízkou budoucností, která změní svět.

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru