Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

USA Outdoor 08/2022

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Pokud si chcete most prohlédnout a vyfotit a nepřipadat si jak v zábavním parku, doražte krátce po osmé hodině ranní. Nejbližší zastávka metra se jmenuje Brooklyn Bridge / City hall. Spíš vyražte z této části, i když to znamená, že půjdete proti sluníčku. Z druhé strany se vstup na most (Stanice York) hledá trošku hůř.

Most má dvě úrovně, v té vyšší vede lávka pro pěší, pod vámi pak jezdí auta. Shlédnete panorama města, výhledy se nabízí i na vedeljší Manhattan bridge.

Kromě rána jsme sem dorazili i v podvečer při zapadajícím slunci a poté pokračovali do Brooklynského parku na výhled přes řeku na noční osvětlené panorama Manhattanu.

Více info

Druhý velmi ikonický most, Manhattan bridge, stojí hned vedle, též se dá projít, též je velmi fotogenický, bohužel má jedno "ale". Jezdí přes něj totiž s ohrušujícím lomozem metro, takže zážitek z procházky žádný, spíš odrazující. Vyfotit si jej můžete buď z Brooklyn Bridge, všichni známe fotku průhledem z ulice právě z Brooklynu, třetí možnost je z protilehlého nábřeží u Chinatown.

Obrázky

Brooklyn bridge, New York (Táta)Procházka po ikonickém Brooklynském mostě (Táta)Brooklyn bridge, New York (Táta)Brooklyn bridge, New York (Táta)
Brooklyn bridge, New York (Táta)Brooklyn bridge, New York (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Jestli chcete tu klasickou kýčovitou noční (nebo denní) fotku newyorských mrakodrapů, tak tady je to správné místo.

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Přináším jeden tip, jak vidět z blízka sochu Svobody, když nemáte čas vystát si frontu a chcete to vzít tak nějak gratis.

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Když jsem byl v New Yorku naposledy, Dvojčata - TwinTowers WTC ještě stála. Byl z nich pěkný výhled a byly to dva kvádry na dolním Manhattanu. Žádné ikony, září 2001 se ještě nestalo. Prostě dva obyčejné mrakodrapy se zasklenou vyhlídkovou plošinou s blízkou budoucností, která změní svět.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru