Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

USA Outdoor 08/2022

Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody a navíc zdarma

Přináším jeden tip, jak vidět z blízka sochu Svobody, když nemáte čas vystát si frontu a chcete to vzít tak nějak gratis.

Nedaleko Battery parku, na samém spodním cípu Manhattanu, najdete Whitehall terminál, přístaviště lodí městské hromadné dopravy. Tyhle lodě pendlují zdarma mezi Manhattanem a Staten Islandem. Loď je ale vyhledávaná i z jiného důvodu. Vozí se s ní turisti protože na své cestě proplouvá celkem nedaleko sochy Svobody. Jako bonus nabízí ze své paluby pěkný výhled na panorama mrakodrapů.

Více info

Jezdí celý den vždy v půl a celou hodinu. Bezva tip na odpočinek a nenáročný výlet s bonusem! Informace pro ty, kteří si chtějí zabrat nejlepší místo: loď se po výjezdu z doku neotáčí, takže buďte vpravo ve směru jízdy. Socha je blíž, když jedete směrem na Staten Island, než když se vracíte zpět (jiná plavební dráha). Loď má 3 paluby a vždycky pojme všechny, kteří mají v plánu odjet. Nejbližší zastávka metra k Whitehall terminalu je Bowling Green

Obrázky

Socha Svobody ze Staten Island Ferry (Táta)Lodí na Staten Island kolem sochy Svobody (Táta)Whitehall terminal - doky (Táta)Výhled na Manhattan downtown (Táta)
Jersey a New York - prolnuté souměstí (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Když jsem byl v New Yorku naposledy, Dvojčata - TwinTowers WTC ještě stála. Byl z nich pěkný výhled a byly to dva kvádry na dolním Manhattanu. Žádné ikony, září 2001 se ještě nestalo. Prostě dva obyčejné mrakodrapy se zasklenou vyhlídkovou plošinou s blízkou budoucností, která změní svět.

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Jestli chcete tu klasickou kýčovitou noční (nebo denní) fotku newyorských mrakodrapů, tak tady je to správné místo.

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru