Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

USA Rozhledny a vyhlídky 08/2022

Vyhlídka Vessel a procházka nad úrovní ulice po High line

Tyhle dvě místa jsme spojili do jedné návštěvy. První je The Vessel, jakási symetrická spleť schodišť myšlená jako rozhledna. Druhé je High line - bývalá nadzemní dráha proplétající se mezi domy. Nadzemka u žnebyla potřeba a tak jí proměnili v jakýsi vycházkový park nad úrovní jednotlivých ulic.

A tak procházíte mezi záhonky s květinami, stromy, míjíte lavičky a kocháte se pohledem na město z vyšší perspektivy. Zajímavé.

Celá High line začíná (nebo končí) v oblasti Hudson Yards, kterému vévodí několik mrakodrapů, řeka Hudson a také - já tomu budu říkat rozhledna. Původně jsem si z fotek myslel, že to je kus svařené rezavé konstrukce (jakože nedbalá elegance), ale ve skutečnosti je to moc pěkný umělecký kus z lesklého čehosi. Bohužel se tam v době naší návštěvy nedalo vejít a vystoupat, ale i tak moc pěkné. Oficiálně nám říkali, že dodělávají elektroinstalaci a že to bude trvat ještě pár měsíců. Na internetu se píše zase o nešťastných lidech, kteří zde skokem ukončili svůj život. no tak nevím....

Obrázky

High Line Hudson Yards (Táta)High Line, Hudson Yards (Táta)Procházka nad úrovní ulice nabízí netradiční perspektivu pohledu na ruch ulice (Táta)Vyhlídka Vessel, vevnitř, ale jenom dole (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Muzeum na letadlové lodi Intrepid vystavuje i raketoplán

Velmi pěkné a názorné muzeum nejen o letectví a kosmonautice vytvořené v prostorách bývalé válečné letadlové lodi Intrepid. A když to muzeum je v letadlové lodi, které válčila například ve Vietnamu, dozvíte se i o její historii a o tom, co viděla. Jo a taky tu maj ponorku. A obě lodě si projdete skrz naskrz.

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Procházka po ikonickém Brooklynském mostě

Tehnle historický most je potřeba si projít. Jednak abyste pochopili, jak impozantní stavba to v době svého vzniku byla a co museli stavitelé vymyslet a překonat (jenom třeba jak natahovali ty lana... neuvěřitelný). Za druhé je to moc pěkná procházka s výhledy.

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Noční vyhlídka na dolní Manhattan

Jestli chcete tu klasickou kýčovitou noční (nebo denní) fotku newyorských mrakodrapů, tak tady je to správné místo.

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Kde stála Dvojčata WTC, je Memoriál 9/11

Když jsem byl v New Yorku naposledy, Dvojčata - TwinTowers WTC ještě stála. Byl z nich pěkný výhled a byly to dva kvádry na dolním Manhattanu. Žádné ikony, září 2001 se ještě nestalo. Prostě dva obyčejné mrakodrapy se zasklenou vyhlídkovou plošinou s blízkou budoucností, která změní svět.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru