Výlet autem po Zakynthosu

Řecko Města 08/2022

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Ostrov má na délku nějakých 50km, na šířku co by kamenem dohodil. Za celodenní výlet ujedete tak 120km celkem, v autě strávíte řekněme 2 hodiny a uvidíte spoustu zajímavého - architekturu, zapadlé vesničky, strmé útesy, osamělé pláže, borovicové lesy, olivové plantáže, lisovny olivového oleje, vinařství.

My jsme startovali kolem 10. hodiny z města Laganas. Logicky (podle putování slunce) jsme vyrazili nejdříve po východní straně ostrova a první zastávka byla na pláži Xigia. Po pobřeží jsme jeli na sever na vyhlídku k modrým jeskyním a severní výběžek. Cestou zpátky přes zapadlé malebné vesničky Volimes na vyhlídku nad pláži Shipwreck Navagio, pak dolů k moři k pláži Limnionas (vynechali jsme alternativní zastávku u pláže Porto Vromi). K večeru jsme se prošli v hlavním městě Zante, začněte na vyhlídce Bochali, a pak sjeďte dolů do přístavu na promenádu (dokonce i s dětským hřištěm). Večer jsem měl alternativní zakončení - buď na jih ostrova na pláž Gerakas (písčitá velmi podobná té naší v Laganas), nebo západ slunce z útesů Kampi. Ani jedno jsme nestihli, vyjeďte dřív než my.

Půjčení auta - Peugeot 208 nás stálo s kompletním pojištěním a dětskými sedačkami za 45€, ujeli jsme 130km a projeli benzín za nějakých 15€ zhruba. Auto jsme zamlouvali u společnosti Eurohire s dovozem a odvozem od hotelu.

Silnice jsou tu úzké, ale vcelku dobré. Na křižovatkách je to prý občas impulsivní, ale mě to nepřišlo. Možná tu o sezoně jezdí víc kontinentálních turistů než domorodců, tak se pravidla dodržují.

Obrázky

Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)Výlet autem po Zakynthosu (Táta)
Výlet autem po Zakynthosu (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Západ slunce z Kampi

Západ slunce z Kampi

Západ slunce je vyhlášený z místa nedaleko obce Kampi. Najdete tu restauraci, velký kříž na hřbitově a nezapomenutelné výhledy na západ slunce.

Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Krásné koupání v zátoce Limnionas. Pláž na západní straně ostrova, široko daleko žádné město, čili dostupná pouze autem. Proč se vyplatí sem zajet? Je tu zajímavě řešená pláž a přístup do vody, nádherně zabarvené moře a možnost zaskákat si z útesů.

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Zastávka z katalogu “musíte vidět”. Pláž Navagio, nebo také shipwreck beach je dostupná pouze lodí (a za 20€), pro děti nuda. Tak jsme zašli jenom na vyhlídku nahoře na útesu. No ona vyhlídka je zase trošku adrenalin, protože jeden chybný krok nebo zakopnutí a bude z vás vrak taky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru