Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Řecko Rozhledny a vyhlídky pro dospěláky07/2020

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Zastávka z katalogu “musíte vidět”. Pláž Navagio, nebo také shipwreck beach je dostupná pouze lodí (a za 20€), pro děti nuda. Tak jsme zašli jenom na vyhlídku nahoře na útesu. No ona vyhlídka je zase trošku adrenalin, protože jeden chybný krok nebo zakopnutí a bude z vás vrak taky.

Inzerovaná vyhlídka na pláž je hned u parkoviště. Je to taková železná prodlouženina do vzduchu. Bohužel by potřebovala být trošku delší, protože z ní není celé panorama vidět tak, jak ho znáte z prospektů cestovních kanceláří.. Buď musíte mít drona, selfie tyč, nebo musíte vyrazit cestičkou vyšlapanou zklamanými turisty na nedaleký útes. Úmorné vedro na rozpálené skále nemůžeme doporučit pro děti. Riziko je umocněno hrozbou pádu z útesu při případném zakopnutí. Nicméně pokud vyrazíte, cesta tam a zpět trvá nějakých 30 minut...

Jo a jinak ta super písčitá pláž s vrakem dole je ve skutečnosti kamínková, takže pokud sem jedete lodí, doporučujeme botky do vody s sebou.

Obrázky

Navagio beach vyhlídka (Táta)...ze které toho moc nevidíte (Táta)Z toho útesu to možná bude lepší (Táta)Je to lepší, ale zase dál (Táta)
Naštěstí máme zoom (Táta)Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Západ slunce z Kampi

Západ slunce z Kampi

Západ slunce je vyhlášený z místa nedaleko obce Kampi. Najdete tu restauraci, velký kříž na hřbitově a nezapomenutelné výhledy na západ slunce.

Tajuplné Modré jeskyně

Tajuplné Modré jeskyně

Modré jeskyně jsou lákadlo pro turisty. Strmé vápencové útesy na severní straně ostrova rozehrály čarovnou hru a lákají turisty na velmi netradiční barevnou podívanou.

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Výlet autem po Zakynthosu

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru