Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Řecko Outdoor pro dospěláky07/2020

Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Krásné koupání v zátoce Limnionas. Pláž na západní straně ostrova, široko daleko žádné město, čili dostupná pouze autem. Proč se vyplatí sem zajet? Je tu zajímavě řešená pláž a přístup do vody, nádherně zabarvené moře a možnost zaskákat si z útesů.

Zátoka Limnionas je velmi úzká, přírodní pláž má tak 2x5 metrů. Proto se tu rozhodli pláž vybudovat terasovitě na kopci, a pořádně ji vyšperkovali. K vodě tak musíte trošku z kopce, ale modrozelenkavá chladivá voda za těch pár schodů stojí.

Vlez do vody lze praktikovat buď z menšího betonového mola, skokem ze skalních výčlenků. Mládež se baví skokem z protilehlého útesu, plaváním do jeskyně. Nejvíce asi o atmosféře napoví fotky z místa níže.

Parkování je na vršku u restaurace, k vodě odsud je to tak jedna minuta po betonových schodech. Občerstvení nabízí stylová vyhlídková restaurace, kde pronajímají i slunečníky na uvedených terasách.

Nedaleko odsud je ještě další podobná pláž, na mapě hledejte název Porto Roxa Beach, ale tam už to není taková divočina.

Obrázky

Pláž a zátoka Limnionas (Táta)Pláž a zátoka Limnionas (Táta)Pláž a zátoka Limnionas (Táta)Terasovitá pláž, Limnionas, Zakynthos (Táta)
Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas (Táta)Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas (Táta)Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Západ slunce z Kampi

Západ slunce z Kampi

Západ slunce je vyhlášený z místa nedaleko obce Kampi. Najdete tu restauraci, velký kříž na hřbitově a nezapomenutelné výhledy na západ slunce.

Výlet autem po Zakynthosu

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Zastávka z katalogu “musíte vidět”. Pláž Navagio, nebo také shipwreck beach je dostupná pouze lodí (a za 20€), pro děti nuda. Tak jsme zašli jenom na vyhlídku nahoře na útesu. No ona vyhlídka je zase trošku adrenalin, protože jeden chybný krok nebo zakopnutí a bude z vás vrak taky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru