Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Řecko Do přírody s dětmi pro dospěláky07/2020

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Dostat se sem dá buď lodí, nebo autem. Kousek odsud, nahoře na útesu, je parkoviště. U něj menší restaurace. Na větší pláž se schází pešinkou mezi křovími, následuje 50 metrový úsek po pláži mezi balvany. Trošku nepříjemné, ale dá se to. Zvládla to i naše čtyřletá Terezka. Pláž má krásné bílé oblázky, stín se dá najít pouze za jedním větším kamenem, nebo později odpoledne těsně u útesu. Voda je průzračná. Speficikum téhle pláže jsou sirné výduchy. Když plavete, můžete na několika místech cítit o něco studenější vodu a lehký sirný odér. Ale nic zásadního, spíš překvapujícího. Každopádně to tu nezapáchá....

Alternativou k této pláži je pláž MiniXigia, pro asi 9 slunečníků a 20 lidí. K té se schází od restaurace po schůdkách.

Xigia má ještě pláž číslo 2 (tedy už třetí v pořadí), ta je daleko přístupnější, ale zase daleko dřív plná, sem byste museli už časně z rána. A musím říct, že zdaleka není tak krásná. Najdete ji dál ve směru jízdy od Zante.

Obrázky

Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)Pláž Xigia, Zakynthos (Táta)Od parkoviště pláž nevidíte a ta loď už nejspíš taky odjela (Táta)
...a pak se cesta ještě zhorší (Táta)Sousední pláž Xigia mini, Zakynthos (Táta)Pláž Xigia2 už takové kouzlo nemá (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Výlet autem po Zakynthosu

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Tajuplné Modré jeskyně

Tajuplné Modré jeskyně

Modré jeskyně jsou lákadlo pro turisty. Strmé vápencové útesy na severní straně ostrova rozehrály čarovnou hru a lákají turisty na velmi netradiční barevnou podívanou.

Západ slunce z Kampi

Západ slunce z Kampi

Západ slunce je vyhlášený z místa nedaleko obce Kampi. Najdete tu restauraci, velký kříž na hřbitově a nezapomenutelné výhledy na západ slunce.

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Zastávka z katalogu “musíte vidět”. Pláž Navagio, nebo také shipwreck beach je dostupná pouze lodí (a za 20€), pro děti nuda. Tak jsme zašli jenom na vyhlídku nahoře na útesu. No ona vyhlídka je zase trošku adrenalin, protože jeden chybný krok nebo zakopnutí a bude z vás vrak taky.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru