Tajuplné Modré jeskyně

Řecko Zážitky pro dospěláky07/2020

Tajuplné Modré jeskyně

Modré jeskyně jsou lákadlo pro turisty. Strmé vápencové útesy na severní straně ostrova rozehrály čarovnou hru a lákají turisty na velmi netradiční barevnou podívanou.

Zvětralé útesy bičované vlnami, vytvořili při vodní hladině jeskyně. Protože jsou z vápence, lom světla na vodní hladině propouští do oka specifické barvy a světe div se - jsou to velmi lahodné modré tóny. V jeskyních, kde byste čekali spíše tmu, se ocitáte v modrém okouzlení.

Za mě je to spíš taková teorie a sesbírané poznatky, s dětmi jsme na tenhle výlet nevyrazili. Ale pár tipů pro vás přesto máme a jeden super výlet navrch.

Jeskyně jsou z břehu nepřístupné. Musíte sem lodí. Ochotně vás sem zavezou námořníci z přístavů kdekoliv na ostrově. Největší souboj o vás zažijete ve vesničce Agios Nikolaos, kde nám skákali před auto a zasypali nás letáčky s těmi nejlepšími cenami. Nejblíž se můžete nalodit na úplném severním cípu ostrova tam, kde už je vidět sousední ostrov Kefalonie. Tady stál lístek 20 € pro osobu.

Myslíme si, že to půjde i od vyhlídky od větrného mlýna (windmill) nedaleko od jeskyní, ale v době naší návštěvy zrovna nejezdili. Byť inzeráty jsme potkali a molo tu taky mají. A právě sem vás zavede náš tip na výlet - na vyhlídku na modré jeskyně.

Musíte mrknout na mapu, abyste místo našli. Není tu město, je tu jenom vyhlídka a restaurace a dva větrné mlýny. V mapách hledejte název "Blue Caves view".

Vyhlídka je opět vysoko nad mořem, ale po malebných schůdkách můžete sestoupit až k modré hladině moře. Cestou potkáváte pláž - no spíš to jsou takové prosluněné balkonky uchycené na skále. Do vody musíte skočit nebo sestoupit po žebříku. Jste rovnou v moři, nedaleko kotví lodě s návštěvníky jeskyní. No nejlépe ty barvy a celou cestu vystihnout přiložené fotky.

Obrázky

Windmill Blue caves view (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)
Vyhlídka Modré jeskyně (Táta)Přístaviště s loděmi směr Modré jeskyně (severní výběžek Nordcap) (Táta)Přístav Agios Nikolaos (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Nejkrásnější pláž na Zakynthosu je Xigia

Ty nejhezčí pláže jsou velmi často těžko dosažitelné. Buď se sem doplavíte na lodi nebo sešplháte jako kamzík nebo odněkud doplavete. Odměnou vám pak může být klidná oblázková pláž, kde jste o samotě. Pláž Xigia je jedna z nejhezčích, nebo vůbec nejhezčí, na ostrově a za trošku toho potu stojí. Hlavně to nikomu neříkejte, ať se to nerozkřikne.

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Navagio beach s vrakem lodi - nejznámější pláž na Zakynthosu

Zastávka z katalogu “musíte vidět”. Pláž Navagio, nebo také shipwreck beach je dostupná pouze lodí (a za 20€), pro děti nuda. Tak jsme zašli jenom na vyhlídku nahoře na útesu. No ona vyhlídka je zase trošku adrenalin, protože jeden chybný krok nebo zakopnutí a bude z vás vrak taky.

Výlet autem po Zakynthosu

Výlet autem po Zakynthosu

Když se vydovádíte na pláži a chcete si to tady prohlédnout, buď si zaplatíte výlet lodí na jednu z turistických atrakcí, nebo si u cestovky zaplatíte fakultativní výlet, nebo si půjčíte auto a vyrazíte na vlastní pěst na vyjížďku po ostrově.

Západ slunce z Kampi

Západ slunce z Kampi

Západ slunce je vyhlášený z místa nedaleko obce Kampi. Najdete tu restauraci, velký kříž na hřbitově a nezapomenutelné výhledy na západ slunce.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru