Vyhlídka Paličník

Jizerské hory Rozhledny a vyhlídky se psem 10/2023

Vyhlídka Paličník

Paličník je vrcholová vyhlídka na stejnojmenném vrchu v Jizerských horách. Je velmi oblíbená pro své daleké výhledy, zejména směrem na Bílý Potok. Cesta tam a zpátky zabere nějaké 3 hodiny a ujdete 10 kilometrů.

Výlet začíná na parkovišti na Smědavě. Pozor, automat bere jen mince, ale přes silnici nám vyrostla úplně nová restaurace, kde vám rádi rozmění!

Rozcestník Předěl, tady jsme vyměnili zelenou turistickou značku za modrou. Mlha nás obklopovala velkou část cesty - holt Jizerky. Ale vlastně to bylo strašně hezké... to podzimní listí zlatavé barvy a mlha.

Paličník, pod vyhlídkou
Doufal jsem, že kluky nahoru nějak vynesu, ale vzdal jsem to. Jsou tam dva žebříky a ještě dva velké kameny kde se člověk musí přitáhnout. Tak zůstali dole u stromu.

Výhled je tady hodně, hodně hezký. Bál jsem se, že díky mlze nic neuvidím, ale bylo to bomba, palec nahoru.
Paličník, vyhlídka

Obrázky

Mlha cestou na Paličníi (Radek a Jana)Paličník (Radek a Jana)Paličník (Radek a Jana)Paličník, vrchol (Radek a Jana)
Smědava, parkoviště (Radek a Jana)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vzhůru na Smrk

Vzhůru na Smrk

Výstup na nejvyšší bod české části Jizerských hor. Tu přírodu si zamilujete. Ze Smědavy na vrchol 1124 m n.m. se jedná o převýšení 309m, což je zvládnutelné i pro běžné smrtelníky.

Ze Smědavy na Jizeru

Ze Smědavy na Jizeru

Výlet na vrchol Jizera s nádherným 360° výhledem na velkou část Jizerských hor. Cesta jak v pohádce, tedy první 2km, ten kilometr a půl k vrcholu už je po kamenité a trochu strmější cestě :-O. Ale říkám vám, ten výhled za to stojí.

Osada Jizerka

Osada Jizerka

Osada Jizerka je známá z několika příčin. Jedním z nich je ten fakt, že je zde chráněné území bez světelného znečištění, čili v noci je tu tma, kdy vás v pozorování noční oblohy neruší světelný odlesk okolních měst. Druhým důvodem může být krásná příroda. Nebo množství cyklostezek. Nebo, že se jedná o jednu z nejchladnějších kotlin v Česku.

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka

Rozhledna Slovanka je nejstarší železná rozhledna v Čechách. Nabízí výhled na Jablonec nad Nisou, Liberec a jizerskohorské panorama.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru