Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Španělsko Města 08/2023

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Mallorcu jsme s dětmi naštívili v době hlavních prázdnin, tedy v době nejteplejšího moře, nejteplejšího počasí, rozpálených ulic a nejvíc turistů z celého roku. Některá místa jsme tak vynechali z našeho itineráře a chceme je navštivit jindy, až to podmínky dovolí

Valdemossa je horská vesnička s klášterem Real Cartuja v pohoří Sierra de Tramuntana, jejíž genius loci je zakotven pod ochranou Unesco. Na naší dovolené jsme tudy jenom projížděli, a i ten krátký okamžik průjezdem vesničkou s kavárničkami a určitě super výhledem, nám velí se sem vrátit někdy mimo turistickou sezonu (až nebude takové vedro a bude tu volněji od turistů).

Sóller je vesnička obehnaná vysokými skalnatými horami. Z hor sem proudí bezpočet potůčků a půda je tu tak úrodná, že tu pěstují pomeranče a citrovníky v sadech, jako u nás třeba jablka. Městečko má uzoučké uličky a pohádkovou atmosféru. Autem sem nejezděte. Jednak tu nezaparkujete, za druhé se v uličkách nedá kvůli jejich šířce vymotat. Za třetí se sem dá dojet tramvají z Palmy a to je teprve zážitek. Musíme vyzkoumat detaily, určitě tramvaj (vláček) bude nutné zabookovat dopředu.

Palma de Mallorca byla od našeho ubytování vzdálená hodinu jízdy po dálnici. Je to velkoměsto se vším všudy, třeba s kolonami, zácpami a rozpálenými ulicemi. V době naší dovolené tu bylo 37 stupňů ve stínu a to se vám po městě chodit moc nechce. Takže historické centrum, uličky, katedrála - to všechno na nás ještě čeká. Nicméně akvárium a delfinárium jsme navštivit stihli.

Obrázky

Deiá (Táta)Tramvaj, Sóller (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Tak zněl bohulibý plán na výlet. Cala Deiá je oblázková pláž sevřená mezi skalami. Naším problémem bylo, že zrovna od moře poměrně hodně foukalo.

Delfinárium Marineland Mallorca

Delfinárium Marineland Mallorca

V hlavním městě Mallorky je jedno z mála delfinárií v Evropě. To mělo být jedno z vyvrcholení naší letošní dovolené. A bylo.

Kličkovaná na pláž cala Tuent

Kličkovaná na pláž cala Tuent

Když jsme se dostatečně vydováděli na písečných plážích, nastal čas na výlet. Volba padla na pláže u vesničky Sa Calobra. Pláže tu jsou dvě (relativně poblíž sebe), obě kamínkové s průzračně čistou vodou. Jako bonus navíc sem vede scénická cesta plná serpentýn. Půjčili jsme si menší auto a hurá na cestu!

Palma Aquarium

Palma Aquarium

Palma akvárium je čtyřhodinový výlet do podmořského světa. Ono si řeknete: "Akvárka". Ale tady je to pojmuté opravdu velkolepě. Začínáte klasickými akvárky jako máte doma u televize a končíte pod osmy metry vody s akvem, ve kterém se honí několik žraloků.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru