Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Španělsko Outdoor 08/2023

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Tak zněl bohulibý plán na výlet. Cala Deiá je oblázková pláž sevřená mezi skalami. Naším problémem bylo, že zrovna od moře poměrně hodně foukalo.

A tak se malebná oblázková pláž s restaurací změnila v běsnící vodní peklo. A tak jsme udělali pár fotek, jedno video, otočili se a jeli objevovat další krásy ostrova.

Přijeli jsme cestou od Palmy, přes vesničku Valdemossa. Klikatice po horách, krásnými místy, podpořená super výhledy na Středozemní moře. To nás ještě nenapadlo, že ty roztomilé vlnky způsobí červenou vlajku v naší destinaci. Z hlavní silnice pak jede, jak jinak než úzká a klikatá, silnička dolů k pláži. Dole se parkuje, kde se dá, policie kontroluje zaplacené parkovné. Posledních 300 metrů musíte pěšky.

Odsud dál jsme jeli směr Sóller (a to byla autem asi chyba, ale o tom v dalším článku).

Obrázky

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Táta)Příchod ke Cala Deiá (Táta)Když je klidné moře, je to tu úchvatné (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Mallorcu jsme s dětmi naštívili v době hlavních prázdnin, tedy v době nejteplejšího moře, nejteplejšího počasí, rozpálených ulic a nejvíc turistů z celého roku. Některá místa jsme tak vynechali z našeho itineráře a chceme je navštivit jindy, až to podmínky dovolí

Kličkovaná na pláž cala Tuent

Kličkovaná na pláž cala Tuent

Když jsme se dostatečně vydováděli na písečných plážích, nastal čas na výlet. Volba padla na pláže u vesničky Sa Calobra. Pláže tu jsou dvě (relativně poblíž sebe), obě kamínkové s průzračně čistou vodou. Jako bonus navíc sem vede scénická cesta plná serpentýn. Půjčili jsme si menší auto a hurá na cestu!

Delfinárium Marineland Mallorca

Delfinárium Marineland Mallorca

V hlavním městě Mallorky je jedno z mála delfinárií v Evropě. To mělo být jedno z vyvrcholení naší letošní dovolené. A bylo.

Palma Aquarium

Palma Aquarium

Palma akvárium je čtyřhodinový výlet do podmořského světa. Ono si řeknete: "Akvárka". Ale tady je to pojmuté opravdu velkolepě. Začínáte klasickými akvárky jako máte doma u televize a končíte pod osmy metry vody s akvem, ve kterém se honí několik žraloků.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru