Kličkovaná na pláž cala Tuent

Španělsko Outdoor 08/2023

Kličkovaná na pláž cala Tuent

Když jsme se dostatečně vydováděli na písečných plážích, nastal čas na výlet. Volba padla na pláže u vesničky Sa Calobra. Pláže tu jsou dvě (relativně poblíž sebe), obě kamínkové s průzračně čistou vodou. Jako bonus navíc sem vede scénická cesta plná serpentýn. Půjčili jsme si menší auto a hurá na cestu!

Cesta sem odkudkoliv trvá minimálně hodinu, spíš trošku víc. Vede přes severní pohoří. Takže nejdřív se musíte prokličkovat nahoru, pak kličkujete po vršcích a pak musíte sešněrovat dolů k vodě. Paráda. Spousta výhledů, zajímavých zákoutí a přírodních krás. A určitě potkáte nějaké divoké kozy, které se tu volně pasou, kde je zrovna napadne.

Původně jsme jeli na pláž u Sa Calobra, ale parkoviště bylo plné, tak jsme odjeli hned vedle na méně profláklou pláž a udělali jsme dobře. Cala Tuent je oblázková pláž s nezkalenou vodou a příjemným okolím. Parkuje se podél příjezdové cesty, když máte štěstí, najdete mezeru k parkování blíž k vodě. Když nemáte štěstí, musíte 10-15 minut dojít. Platí se tu parkovné. U vody je taková chýše s občerstvením, molo (kam mimojené zajíždí lodní pravidelná linka od Solléru).

Víc vás určitě nadchnou naše fotky.

Obrázky

Kličkovaná na pláž cala Tuent (Táta)pláž cala Tuent (Táta)pláž cala Tuent (Táta)Projíždíme kolem Sa Calobra (Táta)
Cestou na pláž cala Tuent (Táta)Cestou na pláž cala Tuent (Táta)Cestou na pláž cala Tuent (Táta)pláž cala Tuent (Táta)
Kličkovaná na pláž cala Tuent (Táta)Cestou na pláž cala Tuent (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Tak zněl bohulibý plán na výlet. Cala Deiá je oblázková pláž sevřená mezi skalami. Naším problémem bylo, že zrovna od moře poměrně hodně foukalo.

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Mallorcu jsme s dětmi naštívili v době hlavních prázdnin, tedy v době nejteplejšího moře, nejteplejšího počasí, rozpálených ulic a nejvíc turistů z celého roku. Některá místa jsme tak vynechali z našeho itineráře a chceme je navštivit jindy, až to podmínky dovolí

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru