Palma Aquarium

Španělsko Indoor s dětmi 08/2023

Palma Aquarium

Palma akvárium je čtyřhodinový výlet do podmořského světa. Ono si řeknete: "Akvárka". Ale tady je to pojmuté opravdu velkolepě. Začínáte klasickými akvárky jako máte doma u televize a končíte pod osmy metry vody s akvem, ve kterém se honí několik žraloků.

Kdo má rád rybičky a moře, tak sem prostě musí. Z počátku lehce rozpačití z pidiakvárek vcházíme do několika patrové budovy. Po několika hodinách vycházíme plní whaw zážitků. Procházíte mořským světem, dozvídáte se vše o hvězdicích, mořských konících, zaplavat s rejnokem, nebo si můžete zamluvit krmení žraloků. Děti si mohou zašnorchlovat s rejnoky.

Mě teda nejvíc uchvátilo akvárium pro žraloky. 8 metrů hloubky a dobrých 30 x 20 metrů půdorys. Akvárko, kterým procházíte a ryby plavou kolem vás. Můžete si sednou na lavičku nebo lehnout na polštáře a pozorovat pestré druhy ryb, které se vždy od někud vynoří, tiše proplavou někam dál. Děti nejvíce oceňují výkon potapěče-uklízečky, který mezi hejny ryb a žraloků centimetr po centimetru čistí dno a skla akvárka.

Další tématické pavilony se věnují džungli, velrybám (včetně 3D kina) nebo středomořské flóře, udělat fotku s papouškem atd.

Aby vás nic nerušil při návštěvě hlad, máte tu k dispozici velkou jídelnu (masové kuličky, zeleninová musaka, kuřecí maso, špagety), děti si mohou oddychnout na dětském vodním hřišti, pohrát si s koi kapry nebo obdivovat želvy.

Více info

Možnost vstupu je dobré si dopředu zajistit přes on-line vstupenky. Ušetříte i nějaké to euro. Navíc pokud jste byly v Dračích jeskyních, můžete čerpat 10% slevu díky kódu DRACHENCAVES.
https://tickets.palmaaquarium.com/en/

Obrázky

Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)
Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium, dětské hřiště (Táta)Palma Aquarium (Táta)
Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)Palma Aquarium (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Delfinárium Marineland Mallorca

Delfinárium Marineland Mallorca

V hlavním městě Mallorky je jedno z mála delfinárií v Evropě. To mělo být jedno z vyvrcholení naší letošní dovolené. A bylo.

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Kam se na Mallorce podíváme, až nebude takové vedro

Mallorcu jsme s dětmi naštívili v době hlavních prázdnin, tedy v době nejteplejšího moře, nejteplejšího počasí, rozpálených ulic a nejvíc turistů z celého roku. Některá místa jsme tak vynechali z našeho itineráře a chceme je navštivit jindy, až to podmínky dovolí

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Pojďte, vezmu vás na oblázkovou pláž (Cala Deiá)

Tak zněl bohulibý plán na výlet. Cala Deiá je oblázková pláž sevřená mezi skalami. Naším problémem bylo, že zrovna od moře poměrně hodně foukalo.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru