Ponorka, Jehla a Žába - 3 vyhlídky kolem České Kamenice

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky s dětmi 08/2022

Ponorka, Jehla a Žába - 3 vyhlídky kolem České Kamenice

Jenom ty 3 názvy vyhlídek jsou tak super, že jsme museli zajet a navštívit. Tím spíš, když víme, že cestou budou i vodní mlýnky.

Na začátku naší cesty po českokamenických vyhlídkách potkáváme údolí mlýnků. Stavbičky s náhony s vodou, která roztáčí vodní kola. Jezírko s lodičkou. A všude kolem dubánci - postavičky z žaludů a jiného materiálu, které posedávají, pokukují všude kolem z větviček stromů, dutin, kamínků a kořenů. Najdete všechny?

Pak pokračujete strmě vzhůru k prvnímu skalnímu útvaru - Žábě. Ve výhledu na Žábu (podobu v jednom bodě opravdu spatříte) brání stromy a výhledu z ní jiné stromy. Tohle jediné bylo menší zklamání. Ale nemá cenu se trápit, hned za rohem je Ponorka.

To už je super pískovcová skála s prolejzkama. Schůdky, plošiny, borovice, průrvičky. Tady si užijete. Navíc skvělé místo na sváču. No, omrkněte fotky. Odsud po pískové cestě po vrstevnici dál.

Vyhlídka Jehla bylo naše třetí zastavení. Přímo nad městem. Čedičová skále, velmi netradičně mezi těmi všemi pískovcovými skalami. Proto také velmi mocně ční vysoko nad městem a vy se můžete nechat ochladit větrem. Možno pozorovat odlučnost čediče. Odsud už jenom z kopce do Kamenice na zmrzlinu.

Více info

Cesta se dá jít i opačně, ale je to snad víc do kopce, než když jsme šli takto. Čili parkování u koupaliště, pak po žluté tur. značce a navázat na modrou.

Obrázky

Jehla, odlučnost čediče (Táta)Vyhlídka z Jehly (Táta)Ponorka (Táta)Ponorka (Táta)
Ponorka (Táta)Dubánci (Táta)Mlýnky (Táta)Mlýnky (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Proč jet do Jetřichovic

Proč jet do Jetřichovic

Jetřichovice jsou jedna z výchozích obcí pro start profláknutých výletů do Českého Švýcarska. Vyrazit odsud můžete na skalní hrad Falkenštejn, skalní jehlu s Mariinou vyhlídkou, další vyhlídky jako je Vilemínina stěna nebo Rudolfův kámen. Velmi pohodlně se odsud dostanete k Dolskému Mlýnu.

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru