Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Českosaské Švýcarsko Hrady a zámky s dětmi pro dospěláky05/2021

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Odsud se vydejte po žluté turistické značce a za 25 minut budete stát pod skálou. Cesta vzhůru vede po žebříku. Nahoře vás čekají ocelové rošty a drátěné zábradlí. Někdo říká, že to je zadrátované už moc, zase je to ale bezpečné i pro děti. Kdo chce víc adrenalinu, může do Vysoké Lípy na Šaunštejn.

Z hrádku máte pěkný výhled na sousední Havraní skálu, Mariinu vyhlídku a tak vůbec na okolní borovice a skály. Určitě nepřehlédněte video a fotky pod textem.

Na oběd si můžete zajít v Jetřichovicích, u restaurace Praha je i dětské hřiště. Parkování za 100 Kč na celý den. To si ještě zběhněte na Mariinu nebo Vilemíninu vyhlídku, ať se vám to vyplatí.

V dosahu je ještě Rudolfův kámen, tam jsme my nedošli, ale z internetových diskuzí vidím, že tahle zastávka pro malé děti není.

Obrázky

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)Skalní loupežnický hrad Falkenštejn (Táta)

Video k tématu Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Proč jet do Jetřichovic

Proč jet do Jetřichovic

Jetřichovice jsou jedna z výchozích obcí pro start profláknutých výletů do Českého Švýcarska. Vyrazit odsud můžete na skalní hrad Falkenštejn, skalní jehlu s Mariinou vyhlídkou, další vyhlídky jako je Vilemínina stěna nebo Rudolfův kámen. Velmi pohodlně se odsud dostanete k Dolskému Mlýnu.

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Máte rádi samotu a procházku tichou přírodou zakončenou skalní vyhlídkou? Turisticky exponovaná oblast Jetřichovicka nabízí i málo vyhledáváné turistické trasy. Nejedná se o nic tajného, všude je turistické značení, jenom na těchto okruzích nenajdete něco superultrazážitkového. Nebo ano?

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru