Proč jet do Jetřichovic

Českosaské Švýcarsko Města s dětmi pro dospěláky08/2022

Proč jet do Jetřichovic

Jetřichovice jsou jedna z výchozích obcí pro start profláknutých výletů do Českého Švýcarska. Vyrazit odsud můžete na skalní hrad Falkenštejn, skalní jehlu s Mariinou vyhlídkou, další vyhlídky jako je Vilemínina stěna nebo Rudolfův kámen. Velmi pohodlně se odsud dostanete k Dolskému Mlýnu.

Do Jetřichovic se můžete dostat buď autobusy Ústeckého kraje (z Děčína nebo okolních vesnic z navazujících spojů), autem nebo na kole. Pokud jedete na jednodenní výlet, využijte záchytného parkoviště (zdarma) kousek nad obcí. V obci jsou parkoviště tři, všechny zpoplatněné denní taxou (100 Kč v roce 2020). Dvě parkoviště u centra a tras směrem na Mariinu vyhlídku, jedno na výjezdu směr Vysoká Lípa, u Starého Mlýna - odsud se vychází k Dolskému Mlýnu. Jinde neparkujte - jedna jste v Národním parku, druhak tam jsou zákazové značky - takže spousta důvodů, proč mít to parkovné nakonec ještě dražší a už vůbec ne zdarma.

Pokud tu chcete ztrávit více dní, mají tu pěkný kemp u vody.

Je zde jeden obchod s potravinami, několik restaurací, nejvýhodnější pozici má asi restaurace Praha na návsi. Vedle té je i dětské hřiště, infocentrum, zastávky autobusů a veřejné WC.

Obrázky

Dětské hřiště v Jetřichovicích (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Máte rádi samotu a procházku tichou přírodou zakončenou skalní vyhlídkou? Turisticky exponovaná oblast Jetřichovicka nabízí i málo vyhledáváné turistické trasy. Nejedná se o nic tajného, všude je turistické značení, jenom na těchto okruzích nenajdete něco superultrazážitkového. Nebo ano?

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru