Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky s dětmi pro dospěláky06/2018

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Mariina vyhlídka
Před infocentrem v Jetřichovicích je rozcestník, vydejte se po červené k 1,5 km vzdálené Mariině vyhlídce - královně jetřichovických vyhlídek. Vrchol s nadmořskou výškou 428 m byl v 19. století doplněn schodištěm a vroce 2006 zde byla postavena nová vyhlídkoá bouda. Nahoře vás čekají trošku závratě, a pokud jdete s dětmi, dobře je tu držte!

Vilemínina stěna
Pokud jste se již nabažili výhledů, pokračujte dál po červené turistické stezce k Vilemínině stěně. Cesta bude dlouhá zhruba 700 metrů. Z Vilemíniny stěny shlédnete obec Jetřichovice a Růžovský vrch.

Rudolfův kámen
Z Vilemíniny stěny pokračujte dále po červené za třetím neobyčejným vyhlídkovým místem. Cesta k rozcestníku je dlouhá zhruba 1 km a cestou se dozvíte něco málo o historii a vzniku skal. U rozcestníku Rudolfův kámen na turistickém ukazateli je upozornění, že na vyhlídku vede náročný výstup. Cesta je složena z několika železných žebříků a dřevěných schodů. Do vyhlídkového altánku, ve kterém je obraz knížete Rudolfa Kinského se vyšplháte za zhruba deset minut. Nevhodné pro malé děti.

Více info

Délka okruhu: 6km
Náročnost: středně náročná trasa
výbava: turistickká obuv, fotoaparát
nevhodné pro: kola, kočárky, vozíčkáře
http://www.obec-jetrichovice.cz

Obrázky

Mariina vyhlídka (idecin.cz)Dětské hřiště u restaurace Praha (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Proč jet do Jetřichovic

Proč jet do Jetřichovic

Jetřichovice jsou jedna z výchozích obcí pro start profláknutých výletů do Českého Švýcarska. Vyrazit odsud můžete na skalní hrad Falkenštejn, skalní jehlu s Mariinou vyhlídkou, další vyhlídky jako je Vilemínina stěna nebo Rudolfův kámen. Velmi pohodlně se odsud dostanete k Dolskému Mlýnu.

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Máte rádi samotu a procházku tichou přírodou zakončenou skalní vyhlídkou? Turisticky exponovaná oblast Jetřichovicka nabízí i málo vyhledáváné turistické trasy. Nejedná se o nic tajného, všude je turistické značení, jenom na těchto okruzích nenajdete něco superultrazážitkového. Nebo ano?

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru