Kde jsme bydleli v New Yorku a proč

USA Ubytování a jídlo pro dospěláky02/2023

Kde jsme bydleli v New Yorku a proč

Letíte daleko, do ne zrovna levné země, potřebujete aby všechno klaplo a ne abyste utahaní po příletu ještě řešili ubytování. A tak hledáte dopředu, zkoumáte lokality, zkoumáte ceny a než vyberete, pročtete spoustu recenzí. Takže jak jsem ne to šel já?

Kritéria ubytování


 • bezpečná lokalita
 • komfort ubytování
 • cena
 • velikost pokoje
 • komfort dostupnosti z letiště a města
 • V New Yorku jsou posedlí fitness, takže každý hotel se chlubí, jakou má tělocvičnu, jestli mají rotopedy nebo yoga podložky. No pro nás bylo zásadnější, jaké jsou postele, koupelna (bazén jsem zavrhnul brzy, to neseženeš), funkční wifi a klimatizace je standard. Spousta hotelů má i dobrou cenu, ale pokoj je 15 m2 - tam se dva lidi ani snad nemůžou vejít. Výhled na něco pěkného (třeba mrakodrapy) by byl fajn, pro nás stačilo, že nekoukáme do zdi.

  Lokality

  Jasně, každý by chtěl bydlet v srdci Manhattanu, s výhledem na Central Park. Nebo na břehu řeky s výhledem na noční město. Ale asi chápete, že takového hotely a ubytování jsou cenově značně přepálené, zejména v létě. My do hotelu tak jako tak stejně dochází povětšinou v noci a ráno zase odcházíme, takže připlácet si za výhled v našem pojetí cestování nedává smysl. Daleko lepší je bydlet bokem od Manhattanu s dobrou dopravní dostupností. Spoustu vhodných ubytování se dá najít s dostupností do centra během 15-20 minut. A to je dostačující.

  Zároveň jsem chtěl mít hotel někde v dobré dostupnosti z letiště a ne 4x přestupovat a ještě na autobus, nedej bože brát taxi.

  Záleží, na které letiště přiletíte, podle toho se vám nabízí čtvrti. My přistávali na JFK, takže třeba Jersey bylo zbytečně daleko. A tak jsem hledal v Brooklynu a Queens/Astoria. Sice Queens, ale okrajová část, takže bezpečno.

  Takže co jsme nakonec vybrali?

  Po prozkoumání všech pro a proti jsme vybrali Windgate by Windham Long island city a rezervovali přes Booking. S výběrem jsme byli OK. Pokoje byli pěkné, moderní a prostorné pokoje, funkční klimatizace, wifi, v blízkosti metra, přes řeku od Manhattanu. Co nás trošku zaskočilo byly velmi střídmé snídaně (jogurt, toast, bagel, marmeláda, káva, džus) - prostě US style. Žádné párečky, vajíčka. Na snídaně jsme chodili v mikině, strašně moc klimatizovali. Jinak vše paráda.

  Co ještě dodat?

  Pročtěte si vždycky hodnocení hostů na Bookingu, já se pak ještě dívám i na recenze na Google a koukám na live view na Google maps, včetně si prohlédnu cestu od metra.

  Tady ještě další tipy na ubytování, která jsem zvažoval:

 • Hilton Garden Inn New York Central Park South-Midtown West - dražší, zajímavá lokalita, při registraci hodně dopředu byla cena zvládnutelná
 • Club Quarters WTC - s kuchyňkou, velký pokoj, super lokalita. Kupodivu ne až tak drahé.
 • Obrázky

  Poloha na mapě

  Tipy na výlet poblíž

  A ještě jedno místo na noční procházky a focení

  A ještě jedno místo na noční procházky a focení

  Druhé místo k focení mrakodrapů - odsud zejména Empire State Building, Chrysler a další - je v Queens a jmenuje se Hunters point South park.

  Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

  Lanovka na Roosevelt island je hodně netradiční svezení

  Každý zná newyorské metro, nadzemku, někdy viděl autobus a určitě i přívoz a lodě. Součástí městské hromadné dopravy je neočekávaně i jedna lanovka. Říkají jí tu tramway a spojuje střední Manhattan a Rooseveltův ostrov na řece East River.

  Central park - zelená oáza v centru New Yorku

  Central park - zelená oáza v centru New Yorku

  Když si chcete odfrknout od ruchu velkoměsta, je tu Central park. Ale není to až tak. Město je velké, každý chce odfrkovat, takže je rumraj i tady.

  Top of the Rock

  Top of the Rock

  Mrakodrap Empire state má jednu chybu: neuděláte si z něj fotku mrakodrapu Empire state na popředí zbytku Manhattanu. To prostě musíte někam jinam. My jsme vylezli na Rockefellerův mrakodrap na vyhlídku Top of the Rock.

  Ubytování poblíž

  Booking.com
  
  nahoru