Kemp Riviera Makarska

Chorvatsko Ubytování a jídlo 07/2021

Kemp Riviera Makarska

Makarská je středobod Chrovatska. Všichni Češi se tu v létě potkají. Apartmány jsou zaplněné na rok dopředu. Ale je tu taky autokemp. Jak to v něm vypadá? A vyplatí se tu zastavit?

Kemp najdete hned na začátku Makarské, vjezd je před čerpací stanicí. Jmenuje se Riviéra.

Rozlohou velký kemp, ve svažitém kopci hned u moře. Od pláže jej dělí jenom pobřežní promenáda a jedna řada stánků. Místa na výběr byly i bez rezervace, vzrostlé borovice poskytovaly fajn stín. Moc soukromí zde nemáte. Co je ale určitě potřeba zvážit: ruch od promenády a ve spodní části bar s hudbou až k půlnoci. Teplá voda ve sprchách pouze ráno. Po promenádě můžete dojít až do centra, zpátky jet třeba autovláčkem. Po promenádě na druhou stranu dojdete k méně obleženým plážím.

Kemp je nejdražší široko daleko (pochopitelně). Zdrželi jsme se nakonec 2 dny, užili si turismu a velkoměsta a pak přejeli více na jih do klidnějších kempů.

Hned vedle je ještě jeden "Camp Makarska". Ten jsme v době našeho pobytu kupodivu neobjevili (kolem bylo něco rozestavěného). Další kempy, které jsme v oblasti prozkoumali:

- Baško Polje (hned za Baška Voda) - příjemný borový háj, ale u vody preferují mobilhomy a s obytnými přívěsy nebo stany jste v kopci dál od vody.

- Camping Krvavica - příjemný, útulný, k vodě trošku blíž, ale pouze velmi velmi málo míst

Obrázky

Kemp Riviera Makarska, pláž (Táta)Kemp Riviera Makarska (Táta)Kemp Riviera Makarska (Táta)Kemp Riviera Makarska (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Příbřežní procházka po plážích až do Makarské. Pěšky tam a dětským autovláčkem zpátky. Autem se nám do centra nechtělo zajíždět kvůli parkování a taky jsme chtěli lehnout na méně zaplněné pláže. Délka téhle procházky je zhruba 4km, ale jak rychle jí projdete závisí na vás - kolikrát si zaplavete v moři, jestli budete třeba obvědvat a kolikrát si vystojítefrontu na zmrzlinu. Zvádnete ji v pohodě i s kočárkem.

Sveti Jure - vysokohorská turistika autem

Sveti Jure - vysokohorská turistika autem

“Když už tam budete, sem se musíte zajít podívat.”, říkali se šibalským úsměvem jedni. “Asi se ale naučíš couvat.”, na to druzí. No, nelitujeme. Těchto 23 km vysokohorské turistiky několika rostlinnými pásmy a s finální vyhlídkou na střední Dalmácii opravdu stojí za to!

Bungalows Family Urania Baška Voda

Bungalows Family Urania Baška Voda

Tady v tom borovém háječku si připadám jak v kempu na Mácháči. Patrové bungalovy pojmou 4 rodiny. Každý byteček má 2 ložnice, kuchyňský kout, obývák, koupelnu se sprchovým koutem. Klimatizace vychladí celý byteček. Přízemní byty dále nabízí odpočinek na verandě. Ubytování je skromnější, ale má jednu nespornou výhodu.

Baška Voda

Baška Voda

Općina Baška Voda je jedna zvesniček na dřívější Jadranské magistrále spojující Zadar a Makarskou. Magistrálu nahradila nová dálnica A1, ale na kouzlo Baška Vody našinec (ani Chorvat) nezapomněl.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru