Kemp Čisté

Chorvatsko Ubytování a jídlo 07/2021

Kemp Čisté

Spíš menší kempík, možná lehce nemoderní vybavením, ale kompletně ve stínu a hlavně: u nádherné pláže. Ta pláž rozhodla o tom, že jsme se tu nakonec zdrželi 3 dny.

Byli jsme tu s obytným autem, ale místo tu je i pro karavany a konec konců i stany. Tím, že kapacita kempu je spíše menší, na přilehlé pláži je volno a děti máte pěkně pod dozorem. Pláž je oblázková, voda blankytně modrá a průhledná, komfortní stín nebo sluníčko. Cestičkou podél pobřeží dojdete k dalším více soukromým plážím.

Vybavení: sprchy, umývárny, prostor pro mytí nádobí a praní, restaurace s dodatečným sortimentem (nanuky, melouny), paní domácí večer obchází kempaře a nabízí zajištění pečiva na další den. Vybavení pro karavany (elektřina, voda se musí kousek nosit, výlevka). Wifi pouze na vzdálené recepci, to snad vylepší do budoucna.

Pokud byste se nevešli sem, hned vedle je další menší kempík "Kamp Male Čiste". Ten je vybavením modernější, ale má o dost méně útulnou pláž, navíc kompletně na sluníčku. A ještě hned vedle je Camp Milo Moje, který se zaměřuje na bungalowy.
My sem jeli na blind (neměli blokaci místa) a vešli jsme se v pořádku. Nezapomeňte mrknout na fotografie.

Další kempy v oblasti (kde jsme nebyli, ale zdáli se pěkné) jsou: Uvala Borova, Autokamp Dole, Mala Duba).

Obrázky

Kamp Čisté (Táta)Kamp Čisté (Táta)Kamp Čisté (Táta)Kamp Čisté (Táta)
Kamp Čisté (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Nádherná pláž a kemp Vrila u městečka Trpanj

Nádherná pláž a kemp Vrila u městečka Trpanj

Klid a pohoda na vás dýchne v kempu Vrija u obce Trpanj. Leží na západním pobřeží poloostrova Pelješac v Chorvatsku. Nabízí výhled na chorvatskou pevninu, konkrétně pohoří Biokovo a pod ním Makarskou rivieru. Můžete sem přijet buď po pevnině nebo trajektem z města Ploče. Trpanj je menší městečko, ne až tak moc rušné, ale rozhodně žádný zapadákov.

Sveti Jure - vysokohorská turistika autem

Sveti Jure - vysokohorská turistika autem

“Když už tam budete, sem se musíte zajít podívat.”, říkali se šibalským úsměvem jedni. “Asi se ale naučíš couvat.”, na to druzí. No, nelitujeme. Těchto 23 km vysokohorské turistiky několika rostlinnými pásmy a s finální vyhlídkou na střední Dalmácii opravdu stojí za to!

Kemp Riviera Makarska

Kemp Riviera Makarska

Makarská je středobod Chrovatska. Všichni Češi se tu v létě potkají. Apartmány jsou zaplněné na rok dopředu. Ale je tu taky autokemp. Jak to v něm vypadá? A vyplatí se tu zastavit?

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Příbřežní procházka po plážích až do Makarské. Pěšky tam a dětským autovláčkem zpátky. Autem se nám do centra nechtělo zajíždět kvůli parkování a taky jsme chtěli lehnout na méně zaplněné pláže. Délka téhle procházky je zhruba 4km, ale jak rychle jí projdete závisí na vás - kolikrát si zaplavete v moři, jestli budete třeba obvědvat a kolikrát si vystojítefrontu na zmrzlinu. Zvádnete ji v pohodě i s kočárkem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru