Baška Voda

Chorvatsko Města s dětmi pro dospěláky06/2019

Baška Voda

Općina Baška Voda je jedna zvesniček na dřívější Jadranské magistrále spojující Zadar a Makarskou. Magistrálu nahradila nová dálnica A1, ale na kouzlo Baška Vody našinec (ani Chorvat) nezapomněl.

Z dálnice sem přijedete nově vybudovaným tunelem Sveti Ilija pod masivem pohořï Biokovo. Jak jím projedete, začíná vám dovolená.

Celá makarská riviéra, nejen tady v Bašce, to je krásně průzračné moře, borovicové lesy až na pláž, ve městech kvetou oleandry, dostupná infrastruktura, čisto, vybavení, pro českého dovolenkáře nakonec i přijatelné ceny.

V Baška Vodě najdete několik oblázkových pláží, přístav s výletními loděmi, ubytovací kapacity, dva obchody s potravinami (supermarket je v našem pojetí něco většího, než je tady toto), pekárny, restaurace, prodejny s vybavením k vodě, atd.

Městské pláže poblíž centra jsou v sezoně přeplněné, stačí ale vyrazit kousek po pláži směr Baško Polje, a pláže se uvolní a klesne i cena za kopeček zmrzliny.

Benzina je v 8km vzdálené Makarské, taktéž Lidl a Kaufland, pokud si chceteudělatnákup na vícero dní. Bankomatů je tu několik, pokud chcete lepší kurz, hledejte bankomat banky (např OTP), nikoliv ATM bankomaty na pláži. Erste banka i bankomat je v Makarské, pokud chcete využít prázdninových výběrů zdarma rodinné České spořitelny (které obvykle přes léto spouští).

Baška Voda může být využita pro další lokální výlety, ať už do Makarské, Brely, horu Sv. Jure, Červeného a Modrého jezera, nebo i dál do Splitu, na ostrov Brač; Šibeniku a národního parku Krka, stále více lidí jezdí i do nedaleké Bosny.

Více info

Nám sem cesta z Česka trvá 13 h, ale i tak to ještě půlíme ve Slovinsku. Věřím, že nějakej střelec, co bydlí blízko jižních hranic ČR to sem může dát kolem 11 hodin.

Web: http://www.baskavoda.hr

Obrázky

Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)
Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)Baška Voda (Táta)
Baška Voda (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Bungalows Family Urania Baška Voda

Bungalows Family Urania Baška Voda

Tady v tom borovém háječku si připadám jak v kempu na Mácháči. Patrové bungalovy pojmou 4 rodiny. Každý byteček má 2 ložnice, kuchyňský kout, obývák, koupelnu se sprchovým koutem. Klimatizace vychladí celý byteček. Přízemní byty dále nabízí odpočinek na verandě. Ubytování je skromnější, ale má jednu nespornou výhodu.

Jedna z deseti nejkrásnějších pláží světa je chorvatská Punta Rata

Jedna z deseti nejkrásnějších pláží světa je chorvatská Punta Rata

Dnes objevena teda vůbec nejvíc nejkrásnější pláž na Makarské riviéře. Borovicový háj poskytující příjemný stín, oblázková pláž, osvěžující průzračné moře, stinná pobřežní promenáda, gratis sprchy na pláži, restaurační a zmrzlinové zázemí a nakonec i jedno dětské hřiště. No slintali jsme blahem!

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Pobřežní procházka do Makarské a zpátky autovláčkem

Příbřežní procházka po plážích až do Makarské. Pěšky tam a dětským autovláčkem zpátky. Autem se nám do centra nechtělo zajíždět kvůli parkování a taky jsme chtěli lehnout na méně zaplněné pláže. Délka téhle procházky je zhruba 4km, ale jak rychle jí projdete závisí na vás - kolikrát si zaplavete v moři, jestli budete třeba obvědvat a kolikrát si vystojítefrontu na zmrzlinu. Zvádnete ji v pohodě i s kočárkem.

Kemp Riviera Makarska

Kemp Riviera Makarska

Makarská je středobod Chrovatska. Všichni Češi se tu v létě potkají. Apartmány jsou zaplněné na rok dopředu. Ale je tu taky autokemp. Jak to v něm vypadá? A vyplatí se tu zastavit?

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru