Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi

Řecko Zážitky s dětmi pro dospěláky07/2020

Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi

Když jste u moře, chcete se projet lodí. Taková rozumná vyjížďka pro nás byla lodí k jeskyním Keri, koupačka na pláži Marathonisi, omrknout plavací karety a na oběd být zpátky v hotelu.

Vlnky šplouchají, řecká muzika hraje, větřík pofukuje, sedíte na palubě, koukáte se, jak příď lodi rozbíjí vlny a za lodí šumí rozčeřená hladina. Děti jsou někde v podpalubí, koukají skleněným dnem do modrých hlubin oceánu nebo hrají hry na mobilu. Syčáci. Krásně strávené dopoledne.

Vyráželi jsme ráno z přístavu ve městě Laganas, kolem svatebního ostrova směr jeskyně Keri. No je to spíš takový oblouk nad vodou. Lodí přijedete poblíž, zakotvíte, skočíte do moře a trošku si zaplavete. Pak loď vyrazí směr pláž ostrova Marathonisi, pláž je oblázková oproti té ve městě, s čistou průzračnou vodou. Na břehu se pohupují lodičky prodejců ovoce, zeleniny, nápojů a zmrliny. Za hodinu se startuje zpět do Laganas. Cestou ještě loď hledá nějaké karety a rejduje u pláže, aby turisti něco viděli. No z velkých lodí tenhle závěr není ten pravý zážitek, pokud chcete vidět želvy, mrkněte na pár tipů do článku Mořské kareta safari.

Obrázky

Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)Lodí ke Keri caves a na pláž Marathonisi (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

To nejlepší ze Zakynthosu

To nejlepší ze Zakynthosu

Zakynthos jsme si zamilovali, krásné moře, krásná příroda, dobrodružství navrch. Pokud vás zajímá co a jak, nechte se inspirovat. V článku najdete tipy na výlety, na pláže, jak si zaplavat s želvami, kolik stojí půjčit si auto.

Plavání s želvami aneb mořské kareta safari

Plavání s želvami aneb mořské kareta safari

Pro mě tedy jeden z nejsilnějších zážitků na ostrově. Želvy samozřejmě můžete vidět i v zoo, ale uspořádat si dobrodružnou výpravu na moře je zážitek opravdu z jiné kategorie. Už i kvůli tomu, že jsou fakt obrovské. Žádná akvarijní želvátka. Karety kladou svá vajíčka na zdejší pláže, zřejmě je přitahují i příbřežní mělčiny bez vln, které jim pomáhají se dostat na souš. Děje se tak v letní turistické sezoně, tak z toho mají zdejší turistickou atrakci. Možností a způsobů jak karety potkat a pozorovat je vícero.

Vyhlídka Bochali láká výhledem, kostelíkem i kavárničkou

Vyhlídka Bochali láká výhledem, kostelíkem i kavárničkou

Kostelíček se samostatnou zvoničkou najdete na vrchu Bochali. Je tu nádherný výhled na správní město Zakynthos/Zante. A taky tu najdete milou venkovní kavárnu s výřečným majitelem, který si rád povídá. Jako každý Řek, ostatně. Úplně na vrchu je zámek, kam jsme my už ale nevystoupali a jeli zase zpátky k moři.

Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Pláž jako žádná jiná v zátoce Limnionas

Krásné koupání v zátoce Limnionas. Pláž na západní straně ostrova, široko daleko žádné město, čili dostupná pouze autem. Proč se vyplatí sem zajet? Je tu zajímavě řešená pláž a přístup do vody, nádherně zabarvené moře a možnost zaskákat si z útesů.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru