Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi se psem pro dospěláky08/2020

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein

Máte rádi samotu a procházku tichou přírodou zakončenou skalní vyhlídkou? Turisticky exponovaná oblast Jetřichovicka nabízí i málo vyhledáváné turistické trasy. Nejedná se o nic tajného, všude je turistické značení, jenom na těchto okruzích nenajdete něco superultrazážitkového. Nebo ano?

Lesík nedaleko Jetřichovic je pojmenován po bývalém statkáři. Vede sem cesta mezi loukami, kde se tráva až tak často neseče, mezi buky, břízami a borovicemi, které šustí ve větru. Výhledy do krajiny a tiché cvrlikání vás uklidní a narovná duši.

Pfeiferův lesík je takový větší remízek, krásný čistý lesík s kapradím, stromky, skalkami, výhledy na Mariinu skálu a okolní pískovcové skály. Cesta je dobře vyznačena, navíc potkáte pěkné kreslené informační cedulky. Na konci stezky je vyhlídka Treppenstein, drobné skálolezení vás odmění vyhlídkou z vršku skály do borovicového lesa. Zpátky můžete jinou cestou, pěkně po zelené. Tím si vytvoříte takový devadesátiminutový výletní okruh. Myslím, že z mapky dole je cesta patrná.


Jak jsem psal: nic úžasného tu nenajdete, takže sem ani nechoďte. Leda by pro vás byla odměnou samota, klid a příroda.

Obrázky

Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)
Pfeiferův lesík a vyhlídka Treppenstein (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Okruh plný nezapomenutelných výhledů

Naučná stezka Jetřichovickými skalami je jednou z nejkrásnějších tras pro milovníky přírody, turistiky a fotografování. Po cestě najdete několik výhnamných vyhlídkových míst, která vám doslova zatají dech, ať už se sem vydáte za východu slunce, s dětmi odpoledne nebo na romantický západ slunce ve dvou.

Mariina vyhlídka

Mariina vyhlídka

Vyhlídkový altánek na Mariině skále je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jetřichovických stěnách a stal se také jedním ze symbolů Českého Švýcarska. I když byla dřevěná stavba mnohokrát zničena bleskem, stále zdobí v různém provedení Mariinu vyhlídku již více než 150 let.

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Skalní loupežnický hrad Falkenštejn

Jeden klasický výletní tip vede na suprový loupežnický hrádek Falkenštejn. Slunce, borovice, pískovcové skály, výhledy, žebříky, mostky, lávky. Vše bezpečné. Výlet asi začnete na psrkovišti v Jetřichovicích.

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Tohle je náš tip pro vás na ubytování ve velmi klidné lokalitě, na konci vesnice, přesto v samém středu národního parku.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru