Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Českosaské Švýcarsko Města s dětmi 07/2020

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Srbská kamenice je dlouhatanánská vesnička nedaleko Jetřichovic. Pravděpodobně jí budete projíždět, pokud pojedete do Jetřichovic směrem od Děčína. Nás sem zlákal průvodce TOULKY S DĚTMI V BÁGLU- ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO. A neudělali jsme vůbec špatně.

Jediné nepříjemné tady je parkování. Prostě není moc kde a všechny možnosti jsou dost nadivoko. Ale pak už je to paráda! Celou obcí prochází naučná stezka, informující o historii, ale navede vás na velmi netradiční dětské hřiště (mrkněte dole na fotky), přivede vás k odbočce na sklalní vyhlídku nad městem, protáhne menším chráněným územím nebo zavede nad obec ke kostelíku.

Doporučujeme vám právě to dětské hřiště (hledejte ledňáčka u silnice), labyrint z vrbového proutí (hledejte myslivce), studánku pod skalní vyhlídkou (hledejte vodníka).

V obci je infocentrum, kde můžete dočasně zaparkovat a jít se informovat. Na stezku pak můžete vstoupit v jakémkoliv místě a pokračovat směrem, který se vám líbí. Krásně děti zabavíte i na 3 hodinky. Není tu moc rušno, takže všechno v poklidu, bez stresu a většinu klidně i s kočárkem nebo odrážedle.

Více info

Obrázky

Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)Proč se zastavit v Srbské Kamenici (Táta)
Dětské hřiště v Srbské Kamenici (Táta)Dětské hřiště v Srbské Kamenici (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Za tajemnem do Dolského mlýna

Za tajemnem do Dolského mlýna

Romantický Dolský mlýn neleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, přibližně 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřichovice v národním parku České Švýcarsko.

Kamenická vyhlídka

Kamenická vyhlídka

Vyhlídka nad řekou Kamenicí, jedna z mnoha, přesto svá, originální a krásná. Pokud jdete k Dolskému mlýnu, můžete si výlet lehce prodloužit až ke Kamenické vyhlídce, a pak případně i do Růžové.

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Tohle je náš tip pro vás na ubytování ve velmi klidné lokalitě, na konci vesnice, přesto v samém středu národního parku.

Šaunštejn

Šaunštejn

Jedná se o jeden z nejkrásnějších skalních hradů Českého Švýcarska, který se vypíná nad obcí Vysoká Lípa. Výstup na hrad určitě stojí za to nejen kvůli zbytkům hradních prostor, ale také díky nádhernému výhledu, který se Vám z vrcholu otevře.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru