Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Českosaské Švýcarsko Ubytování a jídlo 07/2020

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Tohle je náš tip pro vás na ubytování ve velmi klidné lokalitě, na konci vesnice, přesto v samém středu národního parku.

Strávili jsme tu týden. Máte možnost vybrat si z pronájmu pokoje v Chalupě (kde jsou separátní pokoje a společná kuchyně), nebo novější Stodoly, kde jsou apartmány. My spali ve Stodole - přeci jenom máme rádi svoje soukromí s našimi neposednými dětmi. Malá kuchyňka, jídelní stůl, 2 bytelné postele a letiště, super koupelna. V zimě přímotopy. Není tu televize (ale kvůli tomu se sem nejezdí), trošku nám chyběla mikrovlnka a fén už si tak nějak standardně vozíme svůj všude. Jídlo tedy ve vlastní režii, paní domácí pomáhá se snídaní. Restaurace k jídlu: jedna na návsi, jedna kousek pod Šaunštejnem a restaurace Praha v Jetřichovicích. Tam je i malý obchod, jinak pak Lidl v České Kamenici nebo Bad Schandau.

Součástí areálu je terasa, možnost zatopit ve venkovním krbu, pro děti zastřešený bazén a hřiště sestávající z pískoviště, houpačky a klouzačky. Obrovská louka a další megahřiště s názvem České Švýcarsko všude kolem.

Součástí ubytovacích aktivit je i parkovací místo pod vysokými lípami pro karavany s výhledem na jetřichovické vyhlídky. Výborná dostupnost linkovými autobusy spojujícími všechny hlavní přístupové body do skal a jezdící o prázdninách každých 60 minut v rámci integrované dopravy Ústeckého kraje!

Příjemná paní domácí a naše doporučení na ubytko právě tady.

Více info

Telefon: +420 603 440 820
E-mail: stodola.vysokalipa@seznam.cz
Web: http://apartman-vysoka-lipa.cz/
Adresa: Vysoká Lípa 39

Obrázky

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa (Táta)Stodola a Chalupa Vysoká Lípa (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Za tajemnem do Dolského mlýna

Za tajemnem do Dolského mlýna

Romantický Dolský mlýn neleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, přibližně 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřichovice v národním parku České Švýcarsko.

Kamenická vyhlídka

Kamenická vyhlídka

Vyhlídka nad řekou Kamenicí, jedna z mnoha, přesto svá, originální a krásná. Pokud jdete k Dolskému mlýnu, můžete si výlet lehce prodloužit až ke Kamenické vyhlídce, a pak případně i do Růžové.

Šaunštejn

Šaunštejn

Jedná se o jeden z nejkrásnějších skalních hradů Českého Švýcarska, který se vypíná nad obcí Vysoká Lípa. Výstup na hrad určitě stojí za to nejen kvůli zbytkům hradních prostor, ale také díky nádhernému výhledu, který se Vám z vrcholu otevře.

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Srbská kamenice je dlouhatanánská vesnička nedaleko Jetřichovic. Pravděpodobně jí budete projíždět, pokud pojedete do Jetřichovic směrem od Děčína. Nás sem zlákal průvodce TOULKY S DĚTMI V BÁGLU- ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO. A neudělali jsme vůbec špatně.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru