Kamenická vyhlídka

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky se psem pro dospěláky07/2020

Kamenická vyhlídka

Vyhlídka nad řekou Kamenicí, jedna z mnoha, přesto svá, originální a krásná. Pokud jdete k Dolskému mlýnu, můžete si výlet lehce prodloužit až ke Kamenické vyhlídce, a pak případně i do Růžové.

Tahle vyhlídka je necelý kilometr nedaleko od Dolského mlýna. Je tedy na skále, takže je to sem pochopitelně do kopce. Kolem vede cyklostezka, to jsem ale nepochopil proč a jak, je tu tu samý kořen, kámen, schod. Dle mého na kole úplná blbost.

Na vyhlídku vede úzká pěšinka, skála je na konci obnažená a vidíte protější svah, dole slyšíte téct říčku a hlasy od Doláku. Oddychnout si můžete na lavičce.

Skály, borovice, sluníčko, borůvky, kapradí.

Obrázky

Kamenická vyhlídka (Táta)Kamenická vyhlídka (Táta)Kamenická vyhlídka (Táta)Kamenická vyhlídka (Táta)
Kamenická vyhlídka (Táta)

Video k tématu Kamenická vyhlídka

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Za tajemnem do Dolského mlýna

Za tajemnem do Dolského mlýna

Romantický Dolský mlýn neleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, přibližně 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřichovice v národním parku České Švýcarsko.

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Tohle je náš tip pro vás na ubytování ve velmi klidné lokalitě, na konci vesnice, přesto v samém středu národního parku.

Šaunštejn

Šaunštejn

Jedná se o jeden z nejkrásnějších skalních hradů Českého Švýcarska, který se vypíná nad obcí Vysoká Lípa. Výstup na hrad určitě stojí za to nejen kvůli zbytkům hradních prostor, ale také díky nádhernému výhledu, který se Vám z vrcholu otevře.

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Proč se zastavit v Srbské Kamenici

Srbská kamenice je dlouhatanánská vesnička nedaleko Jetřichovic. Pravděpodobně jí budete projíždět, pokud pojedete do Jetřichovic směrem od Děčína. Nás sem zlákal průvodce TOULKY S DĚTMI V BÁGLU- ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO. A neudělali jsme vůbec špatně.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru