Šaunštejn

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky pro dospěláky06/2020

Šaunštejn

Jedná se o jeden z nejkrásnějších skalních hradů Českého Švýcarska, který se vypíná nad obcí Vysoká Lípa. Výstup na hrad určitě stojí za to nejen kvůli zbytkům hradních prostor, ale také díky nádhernému výhledu, který se Vám z vrcholu otevře.

Za dobrého počasí spatříte značnou část Českého Švýcarska, ale i některé vrcholy v saské části labských pískovců. Hrad je celoročně volně přístupný, v zimě se z bezpečnostních důvodů jeho návštěva nedoporučuje.

Obrázky

Šaunštejn (Táta)Šaunštejn (Táta)Šaunštejn (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Stodola a Chalupa Vysoká Lípa

Tohle je náš tip pro vás na ubytování ve velmi klidné lokalitě, na konci vesnice, přesto v samém středu národního parku.

Kamenická vyhlídka

Kamenická vyhlídka

Vyhlídka nad řekou Kamenicí, jedna z mnoha, přesto svá, originální a krásná. Pokud jdete k Dolskému mlýnu, můžete si výlet lehce prodloužit až ke Kamenické vyhlídce, a pak případně i do Růžové.

Za tajemnem do Dolského mlýna

Za tajemnem do Dolského mlýna

Romantický Dolský mlýn neleznete na soutoku řeky Kamenice a Jetřichovické Bělé, přibližně 1,5 km od obce Kamenická Stráň a 3 km od obce Jetřichovice v národním parku České Švýcarsko.

Doprava po Českém Švýcarsku

Doprava po Českém Švýcarsku

Doprava po národních parcích je vždy komplikovaná. Nejinak je tomu i v Českém Švýcarsku, zejména o prázdninách, víkendech a státních svátcích. Nejefektivnější doprava je doprava autobusy Ústeckého kraje, které na několika linkách pravidelně křižují obce, odkud vyrazit na váš výlet.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru