Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

Českosaské Švýcarsko Zážitky s dětmi 07/2020

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

V obci Růžová je aktivit na trávení volného času hned několik. Při plánování svých výletů zavítejte i do zdejší Mýdlárny Rubens a vyrobte si pěkný dárek. Příjemná atmosféra, obchůdek provoněný bylinkami, miniobchůdek, usměvavá obsluha, ale něco mi tu jakoby chybí...

Před mýdlárnou vás při příchodu přivítají bylinkové záhonky s měsíčkem, meduňkou, levandulí a další. Kolem dokola zahrady vede bosochodníček, podezřívám místní, že předělali minigolfové hřiště...

Uvnitř je prostor rozdělen do dvou prostor. V pravé části obchod s mýdlářskými výrobky, v levé části rukodělná dílna. Za poplatek můžete své děti odevzdat místnímu personálu, který s nimi vyrobí výrobek podle vaší volby. Do dvaceti minut je hotovo, můžete se tu ještě porozhlédnout a můžete dál.

Jediné, co mi tu tedy chybělo je kafe. Děti se patlají s mýdlem, některé skáčou po bosochodníčku, maminka utrácí výplatu v obchodě a já bych si dal kafe a nejde to! Rubens - tohle je třeba vychytat!

Více info

Obrázky

Mýdlárna Rubens Růžová (Táta)Mýdlárna Rubens Růžová (Táta)Mýdlárna Rubens Růžová (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyhlídková věž Růženka v Růžové

Vyhlídková věž Růženka v Růžové

Pastevní vrch, dříve zvaný Hutberg, je na první pohled nevysoký kopec 402 m.n.m. Jeho vrchol byl již v minulosti vyhledávaným místem s nádherným kruhovým výhledem. V roce 2018 byla na jeho vrcholu postavena netradiční betonová vyhlídková věž Růženka.

Rozhledna Janov

Rozhledna Janov

Tato nová celoročně volně přístupná rozhledna se nachází na mírném návrší (Janovský vrch) na kraji obce Janov, cca 15km severně od Děčína. Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech.

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Výletní klasika Českého Švýcarska. Soutěsky. Děti vyrostly, aby z toho měly rozum, tak se šlo na lodičky. Aby to nebylo moc do kopce, šli jsme z Mezní Louky po proudu až do Hřenska. A taky jsme chtěli jít proti davům, abychom nečekali fronty na lodičky. Zelená, vodou nasycená příroda ostře kontrastuje té spoušti nahoře. Visuté chodníčky a zábradlí opravné, netřeba jezdit na soutěsky do zahraničí. Všechno máme doma.

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Pravčická brána je jedna z největších přirozených skalních bran na našem kontinentu. Její rozměry jsou úctyhodné, přesto se při pohledu z blízka zdají býti ještě větší. K Pravčické Bráně také patří slavný zámeček Sokolí hnízdo, kde můžete zajít do stylové restaurace.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru