Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Českosaské Švýcarsko Do přírody s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky03/2020

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Výletní klasika Českého Švýcarska. Soutěsky. Děti vyrostly, aby z toho měly rozum, tak se šlo na lodičky. Aby to nebylo moc do kopce, šli jsme z Mezní Louky po proudu až do Hřenska. A taky jsme chtěli jít proti davům, abychom nečekali fronty na lodičky. Zelená, vodou nasycená příroda ostře kontrastuje té spoušti nahoře. Visuté chodníčky a zábradlí opravné, netřeba jezdit na soutěsky do zahraničí. Všechno máme doma.

Z obce Hřensko se můžete vydat proti toku říčky Kamenice do vnitra pískovcových skal n.p. České Švýcarsko. Na cestě vás čekají skalní převisy, několik tunelů a úzké lávky. Stále užším a hlubším údolím dojdete až do místa, kde už suchou nohou neprojdete a musíte natoupit na lodičku.

Jedná se o Edmundovu (Tichou) a Divokou soutěsku. Lidskou silou poháněná loďka nás proveze mezi skalními útvary, převozník nás seznámí s živými i zkamenělými obyvateli soutěsek. Zážitek až na půdu.

Po projížďce na Tiché soutěsce lze po stezce putovat proti toku Kamenice k Divoké soutěsce, která oplývá podobnými přírodními krásami. Před ní však můžete kaňon řeky Kamenice opustit a vystoupit tzv. Dlouhým schodištěm po naučné stezce do osady Mezná, která vyniká lidovou architekturou.

Cesta údolím je dostatečně široká i pro kočárek, na lodičky vás také vezmou. Zpátky musíte stejnou cestou, do kopce s kočárem fakt nechcete. Pejsek se tu vejde, jenom je tu obvykle hodně lidí, tak zvažte, jak to snáší.

Více info

Otevírací doba obvykle duben - říjen, pondělí - neděle, 09:00 - 17:30, jízda lodičkou v Edmundově soutěsce pro dospělého stojí 120 Kč, pro dítě polovic (údaj z roku 2020). Upozornění: Kočárky zdarma, jízdní kola se nepřepravují, pes pouze s náhubkem.

Obrázky

Soutěsky vstup (Honza)Soutěsky na Kamenici (Honza)Hřensko - cesta podél Kamenice (Honza)Soutěsky Hřensko vstup (Táta)
Před Divokou soutěskou od Mezní Louky (Táta)Soutěsky na Kamenici (Táta)Pokladna Divoká soutěska horní (Táta)Soutěsky (Táta)
Divoká soutěska (Táta)Občerstvovna za rohem (Táta)Soutěsky na lodi (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Rozhledna Janov

Rozhledna Janov

Tato nová celoročně volně přístupná rozhledna se nachází na mírném návrší (Janovský vrch) na kraji obce Janov, cca 15km severně od Děčína. Celková výška rozhledny je 40 m, vyhlídka se nachází ve 30 metrech.

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Nenechte si ujít největší pískovcovou bránu v Evropě

Pravčická brána je jedna z největších přirozených skalních bran na našem kontinentu. Její rozměry jsou úctyhodné, přesto se při pohledu z blízka zdají býti ještě větší. K Pravčické Bráně také patří slavný zámeček Sokolí hnízdo, kde můžete zajít do stylové restaurace.

Turistický vláček Hřensko - Mezní Louka (Hřenský expres)

Turistický vláček Hřensko - Mezní Louka (Hřenský expres)

Líbivá atrakce pro děti a doplňkový jízdní spoj na trase Hřensko - Mezní Louka.

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

V obci Růžová je aktivit na trávení volného času hned několik. Při plánování svých výletů zavítejte i do zdejší Mýdlárny Rubens a vyrobte si pěkný dárek. Příjemná atmosféra, obchůdek provoněný bylinkami, miniobchůdek, usměvavá obsluha, ale něco mi tu jakoby chybí...

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru