Vyhlídková věž Růženka v Růžové

Českosaské Švýcarsko Rozhledny a vyhlídky s dětmi se psem pro dospěláky07/2018

Vyhlídková věž Růženka v Růžové

Pastevní vrch, dříve zvaný Hutberg, je na první pohled nevysoký kopec 402 m.n.m. Jeho vrchol byl již v minulosti vyhledávaným místem s nádherným kruhovým výhledem. V roce 2018 byla na jeho vrcholu postavena netradiční betonová vyhlídková věž Růženka.

Na vrcholu dříve stával větrný mlýn, restaurace Hubertusbaude s vyhlídkovou terasou. Mlýn vyhořel v roce 1868, hospoda shořela 6. 2. 1932, její základy jsou zde patrné dodnes. Na vrcholu je umístěn kříž, který býval cílem náboženských procesí. Kříž byl v roce 2005 renovován.

Přes Pastevní vrch vede naučná stezka. Projít 15 km dlouhou cestu doporučujeme všem turistům, kteří mají rádi krásné výhledy, čerstvý vzduch a barevnou přírodu. Stezka začíná u kostela sv. Petra a Pavla, pokračuje přes zmíněný vrch do Kamenické Stráně, na Dolský mlýn a Růžovský vrch. Okolo naučné stezky najdete také prvorepublikové pevnůstky.

Obrázky

Vyhlídková věž Růženka v Růžové (Táta)Vyhlídková věž Růženka v Růžové (Táta)Vyhlídková věž Růženka v Růžové (Táta)Vyhlídková věž Růženka v Růžové (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

Vyrobte si své mýdlo v Mýdlárně Rubens!

V obci Růžová je aktivit na trávení volného času hned několik. Při plánování svých výletů zavítejte i do zdejší Mýdlárny Rubens a vyrobte si pěkný dárek. Příjemná atmosféra, obchůdek provoněný bylinkami, miniobchůdek, usměvavá obsluha, ale něco mi tu jakoby chybí...

Doprava po Českém Švýcarsku

Doprava po Českém Švýcarsku

Doprava po národních parcích je vždy komplikovaná. Nejinak je tomu i v Českém Švýcarsku, zejména o prázdninách, víkendech a státních svátcích. Nejefektivnější doprava je doprava autobusy Ústeckého kraje, které na několika linkách pravidelně křižují obce, odkud vyrazit na váš výlet.

Lesní zážitkový areál Rysí stezka na Mezní Louce

Lesní zážitkový areál Rysí stezka na Mezní Louce

Lesní zážitkový areál se nachází u značené cesty vedoucí z mezní Louky k Pravčické bráně. Tvoří ji dva okruhy - kratší červený (cca 300 m), a delší modrý (cca 1,2 km). Pokud si chcete 1 - 3 hodiny hrát a odpočívat pod korunami stromů, pak je Rysí stezka ta správná dobrodružná výprava, kterou musíte podniknout!

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Soutěsky na Kamenici projedete na pramici

Výletní klasika Českého Švýcarska. Soutěsky. Děti vyrostly, aby z toho měly rozum, tak se šlo na lodičky. Aby to nebylo moc do kopce, šli jsme z Mezní Louky po proudu až do Hřenska. A taky jsme chtěli jít proti davům, abychom nečekali fronty na lodičky. Zelená, vodou nasycená příroda ostře kontrastuje té spoušti nahoře. Visuté chodníčky a zábradlí opravné, netřeba jezdit na soutěsky do zahraničí. Všechno máme doma.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru