Vyhlídka na El Colomer

Španělsko Rozhledny a vyhlídky 09/2023

Vyhlídka na El Colomer

Ostré skály vytrčené z moře do obrovské výšky. No a na jedné z takových skal najdete vyhlídku na pidiostrůvek El Colomer a část poloostrova Formentor. Je sice pidirozměrů, ale dost veliký na to, aby dal téhle dechberoucí vyhlídce jméno. Výstup na ní není kupodivu vůbec náročný a určitě se tady zastavte.

Na místo narazíte nejspíš při plánování cesty na maják Formentor nebo k vyhlídkové věži Albercutx (tam jsme my nejeli, tak neumím referovat. Věž je vidět nad zdejším parkovištěm včetně uzoučké cesty k němu. Být bez dětí, asi bych to risknul, ale ve čtyřicetistupňovém vedru se nám upřímně nechtělo).

Po výjezdu (autem, autobusem nebo dokonce na kole) na průsmyk nad městečkem Pollenca najdete menší parkoviště s občerstvením. Odsud vede upravená kamenná cesta na dva vrcholky s mnoha výhledy. Nezabere s kocháním více než 10 minut a pak se vracíte zpátky. Po 10. hodině můžete mít kapacitní problémy s vjezdem autem, pak je potřeba parkovat dole ve městě a nechat se sem vyvézt autobusem. Tím pak případně můžete pokračovat v cestě dál až k majáku na konci Formentoru.

Obrázky

Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)
Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)
Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Vyhlídka na El Colomer (Táta)Cesta k vyhlídce na El Colomer (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Alcúdia historické centrum

Alcúdia historické centrum

Alcúdia je bývalé hlavní město Mallorcy. Dnes je to jedno z turistických center na ostrově. Je vzdálené asi hodinu jízdy z Palmy (od letiště). V minulosti významné a prosperující město má i své historické centrum, které bývalo obehnané hradbami.

Jak používat autobusy na Mallorce

Jak používat autobusy na Mallorce

Mallorca je protkaná sítí autobusových linek. Červeno-žluté autobusy společnosti Transports de les isles Balears spojují všechna hlavní centra na ostrově. Co vědět, než do nich nastoupíte? Jak si naplánovat cestu?

Maják Formentor - nejsevernější výběžek Mallorky

Maják Formentor - nejsevernější výběžek Mallorky

Oblíbený výlet na Mallorce je nejsevernější výběžek ostrova. Dál už je jenom moře. Na vysoké skále stojí maják. Zážitkem je spíš cesta sem, než samotný cíl. Ale abyste se sem dostali, musíte vědět a dodržet pár zásadních informací.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru