Nádherná pláž a kemp Vrila u městečka Trpanj

Chorvatsko Ubytování a jídlo 07/2021

Nádherná pláž a kemp Vrila u městečka Trpanj

Klid a pohoda na vás dýchne v kempu Vrija u obce Trpanj. Leží na západním pobřeží poloostrova Pelješac v Chorvatsku. Nabízí výhled na chorvatskou pevninu, konkrétně pohoří Biokovo a pod ním Makarskou rivieru. Můžete sem přijet buď po pevnině nebo trajektem z města Ploče. Trpanj je menší městečko, ne až tak moc rušné, ale rozhodně žádný zapadákov.

Kemp Vrila leží kousek mimo město, my sem přijeli průsmykem z hor. Přijížděli jsme po pevnině z kempu Prapratno. Co nás okamžitě oslovilo - mnohem teplejší voda, oblázková pláž s palmami, kemp přímo na pláži. Nádherná barva moře, výhled na protější břeh. V kempu je součástí hospoda (nechci psát restaurace, jídlo si tu nedáte, ale pití a nanuky ano). Na jídlo musíte zajít do městečka Trpanj (20 minut pěšky). Je tu několik restaurací, pekárna, kavárny, potraviny a obchůdky pro turisty. V nedalekém parčíku je i hřiště pro děti, a to ve stínu borovic. Bravo, to se v Chorvatsku moc nevidí.

Co se nám nelíbilo: studená voda ve sprchách. Absence wifi (to si zase vyslechnu, že u moře wifi nepotřebuješ...)

Obrázky

Pláž a kemp Vrila (Táta)Nádherná pláž a kemp Vrila u městečka Trpanj (Táta)Dětské hřiště Trpanj (Táta)Noční promenáda, Trpanj (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Jak jsme jeli poprvé trajektem

Jak jsme jeli poprvé trajektem

Takhle - pro spoustu z vás je tohle běžná rutina. Ale každý máme nějaké to svoje poprvé, tak tady pár mých postřehů pro ty, co je to jejich poprvé, teprve čeká.

Ploče a delta Neretvy

Ploče a delta Neretvy

Ploče je významné přístavní město, dopravní uzel a zemědělské centrum na chorvatské riviéře. Dopravní uzel Dovolenkáři se tu naloďují na trajekt směr poloostrov Pelješac, případně Korčula. Ale jiní dovolenkáři tu velmi rádi zůstavají. Proč?

Kemp Čisté

Kemp Čisté

Spíš menší kempík, možná lehce nemoderní vybavením, ale kompletně ve stínu a hlavně: u nádherné pláže. Ta pláž rozhodla o tom, že jsme se tu nakonec zdrželi 3 dny.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru