Dračí jeskyně (Coves del drach)

Španělsko Indoor 08/2023

Dračí jeskyně (Coves del drach)

Mallorca má i své krápníkové jeskyně. Najdete je na východní části ostrova. Ty největší jsou pojmenované Dračí jeskyně a navštívit je můžete na kraji města Portocristo.

Jeskyně procházíte bez průvodce, nicméně pod dozorem. Každou hodinu do jeskyně pustí odhadem 500 lidí, kteří postupně jeskyní procházejí, obdivují stalaktity, stalagnáty a stalagnity. Zájem o jeskyně je opravdu velký - jak dokumentují fotografie níže. Postupně po chodníčku dojdou až do prostoru velkého chrámu, kde je čeká malé překvapení. Po podzemním jezeže přijede několik loděk, na nich několik symfoniků a ti vám přehrají tři skladby vážné hudby. Zajímavé, ale pro děti nuda. Čekal jsem možná nějakou laser show :)

Z tohoto místa odcházíte po chodníčku a pomalu vyjdete zpět na povrch. Alternativně si můžete vystát frontu na lodičku a nějakých 100 metrů se nechat popovézt na druhý břeh. Nic takového, co znáte od nás, třeba z Macochy.

Projít jeskyněmi trvá zhruba hodinu, a měli byste mít určitou míru kondice, abyste se vydrápali po schodech zpět na povrch. Pro děti v pohodě.

Více info

Možnost vstupu je dobré si dopředu zajistit přes on-line vstupenky. Ušetříte i nějaké to euro. Navíc pokud jste byly v Palma Aquarium, můžete čerpat 10% slevu.

Velké kapacitní parkoviště je těsně u výstupu z jeskyní, ke vstupu musíte pět minut popojít borovicovým lesem. V prostoru u výstupu jsou toalety, suvenýry i jídelna.

Obrázky

Dračí jeskyně (vstup) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)
Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)Dračí jeskyně (Coves del drach) (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Cala Agulla

Cala Agulla

Cestou k prohlídce jeskyní Drach Caves jsme se chtěli ještě zastavit na nějaké pěkné pláži. Průvodce doporučoval cala Agulla. Zřejmě ji doporučil nejen nám.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru