Motýlí dům Diana

Karlovarský kraj Zážitky s dětmi pro dospěláky03/2017

Motýlí dům Diana

Podloubí historické výletní restaurace Diana ožívá pestrými barvami létajících krasavců. Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly z celého světa – např. z Thajska, Filipín, deštných pralesů Jižní Ameriky či Mexika.

Tropická zahrada s letovou zónou přes sto metrů čtverečních nabízí návštěvníkům kolem 300 volně poletujících barevných krasavců, někteří s rozpětím křídel až 20 cm!

Je možné sledovat všechna stádia jejich vývoje v jejich přirozeném prostředí - od vajíčka přes housenku a kuklu až po dospělého jedince. Pokud zde budete ve správný čas, spatříte na vlastní oči líhnutí motýla z kukly a stanete se svědky jeho prvního životního letu.

Motýlí dům je vzácná příležitost pro fotografování a jisté potěšení pro všechny, které elegance a krása exotických motýlů oslovuje. Jako perličku pro vdavekchtivé, nabízí pořádání obřadu přímo v zahradě.

V sezoně je otevřeno od 10 do 19 hodin, mimo sezonu jen do 17 h.

Více info

Adresa: Vrch přátelství 5/1, 360 01 Karlovy Vary
Web: http://www.dianakv.cz/cs/motyli-dum

Obrázky

Motýlí dům Diana (Táta)Motýlí dům Diana (Táta)Hřiště u Motýlího domu Diana (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora svatý Linhart nabízí sledování zvěře

Obora sv. Linhart v Karlových Varech - Doubí nabízí ojedinělý zážitek při pohled na zvířata a krajinu, a to z výšky. K tomu účelu slouží soustava můstků, která místy vyvede stezku až do šestimetrové výšky. Pozorovat můžete jeleny, daňky nebo divočáky. Stezka vás zavede také k malým rybníkům, kde se podíváte na typický vodní hmyz.

Park Meandr Ohře

Park Meandr Ohře

Pokud trávíte volný čas, a zejména s dětmi, v Karlových Varech, nesmí vaší návštěvě uniknout park Meandr Ohře. Nenápadný, lehce možná až skrytý park najdete v zákrutě řeky Ohře, pod Tuhnickým jezem na soutoku s Chodovským potokem.

Stezka plná strašidel

Stezka plná strašidel

Nebojte, nepotáhneme vás na noční stezku odvahy. I když malá stezka odvahy to bezesporu bude, ale pro vaše děti.

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Z Karlových Varů na Svatošské skály

Procházka podél řeky Ohře s cílem u Svatošských skal. Lákadlem pro pozvání může být lanový most téměř u cíle cesty, zkamenělá svatba, ale hlavně Dětský ráj - hřiště s nafukovacím polštářem a menším lanovým parkem.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru