Zoo v Děčíně

Ústecký kraj Outdoor s dětmi s kočárkem se psem 03/2018

Zoo v Děčíně

Děčínská zoologická zahrada leží nad městem na Pastýřské stěně. Je to taková menší, ale kompaktní zoo. Krásně ji projdete během dvou hodin, takže ideální na odpolední procházku.

Zvířátek je tu dost, rozumně zastoupené jednotlivé druhy. Samozřejmě tu mají i dětskou zoo, kde děti přicházejí ve výběhu do kontaktu s ovcemi a kozami, mohou je i krmit. Pro školáky je tu na každém kousku informační tabule s kvízem. Pro menší děti nejedno velké hřiště s prolézačkami, kolotoči, skluzavkami.

Je to sem trošku do kopce, ale samotná zoo už je fajn. Ke vchodu se dá samozřejmě dojet i autem, parkovací místa tu jsou, ale není jich tu moc.

Do děčínské zoo se nesmí se psy. S kočárkem se dá projet většina cestiček, ale některé jsou vyskládané velkými dlaždicemi, nebo jsou na nich schody, nebo obojí. Tak to chce trošku zručnosti.

Více info

Otevírací doba:
letní sezóna:
březen - duben: 8.00 - 18.00 hod.
květen - srpen: 8.00 - 19.00 hod.

zimní sezóna:
září - říjen: 8.00 - 18.00 hod.
listopad - únor: 8.00 - 16.00 hod.

Vstupné 2017:
dospělí 100 Kč
děti 3-15 let, důchodci, studenti: 60 Kč
mimo sezonu slevy


Kontakt
Zoologická zahrada Děčín
Pastýřská stěna
405 02 DĚČÍN IV
tel./fax: +420 412 53 16 26
http://www.zoodecin.cz

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Velký Chlum

Velký Chlum

Rozhledna nad městem Děčín, jedna z mnoha vyhlídek na město a širší okolí.

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Nejkrásnější výhledy do kaňonu Labe

Výletem navštívíte Labskou vyhlídku, Růžovou vyhlídku a Belvedér - uchvacující výhledová místa na kaňon řeky Labe. Maximální trasu můžete rozdělit např. autem na dílčí výlety. Celá trasa je značena jako NS Labský kaňon a od Děčína až do Hřenska zabere 7 h, přírodou ujdete 18 kilometrů.

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídka Belvedér dosahuje výšky cca 130 m nad hladinu řeky Labe. Jedná se o nejstarší upravenou vyhlídku Českého Švýcarska. Skalní ochoz nechal vybudovat František Clary - Aldringernům a to v letech 1701 - 1711.

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Procházka z Maxiček na stolovou horu Zschirnstein

Lehce delší procházka z Maxiček (CZ) na nedalekou německou stolovou horu Zschirnstein za dalekými výhledy po Saském Švýcarsku. Tam a zpátky nějakých 15 km, většina po asfaltové cestě českým pohraničím.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru