Zoopark Chomutov

Ústecký kraj Outdoor s dětmi s kočárkem pro dospěláky04/2018

Zoopark Chomutov

Podkrušnohorský zoopark Chomutov je jedna z nejmladších zoologických zahrad v Česku, rozlohou naopak největší. Najdete ji podél výpadovky z Chomutova směrem na Jirkov. V Zooparku můžete potkat evropská zvířata jako je daněk, jelen, zubr, muflon, rys, vlk, bobr, jeřáb, kočky divoké, vodní ptactvo včetně kormoránů a pelikánů, dále tuleně, orly mořské, supy bělohlavé či vzácné ibisy skalní a také populární medvědy, pandy a rosomáky.

Příjemným zpestřením je část nazvaná Eurosafari. Je to velký výběh, kde mohou návštěvníci pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. Můžete se sem dostat pouze Safari soupravou a spatříte zde například zubry, koně Převalského, skotský náhorní skot, pratury, jeleny či muflony. Jízdy Eurosafari jsou odvislé na přízni počasí. Safari Expres v zimním období nejezdí.

Cestou po Zooparku potkáte nespočet prolézaček, houpaček, lanovou klouzačku a vlastně kompletní lanové centrum, běhací válec a další. Po zooparku vás také může povozit Lokálka Amálka - místní motovláček.

Součástí zooparku je také skanzen Stará Ves – Centrum krušnohorského lidového umění, kde lze navštívit hrázděný statek s dobovým zařízením a výstavou starých zemědělských strojů a techniky, staroslovanskou a starogermánskou chýši, kapličku a plně funkční větrný mlýn holandského typu.

Zoopark je otevřen denně po celý rok.
Přijít můžete i se psem, za předpokladu, že bude na vodítku a větší plemeno s košíkem.

Otevírací doba:
Po - Ne 9.00 - 18.00 (v zimě do 16.30)

Více info

Kontakt
Adresa:
Přemyslova 259
430 01 Chomutov
http://www.zoopark.cz

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Železniční muzeum v Chomutově

Železniční muzeum v Chomutově

Každý rok od dubna do října je v Chomutově otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea. Dětem se mašinky líbí, takže je velká pravděpodobnost, že je tu na pár hodin zabavíte. Navíc až 4x do roka zde, u příležitosti státních svátků, zlevňují vstupné, takže vás výlet sem nemusí zruinovat.

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Březenský drak - exkurze k velkorypadlu

Unikátní možnost zblízka si prohlédnout velkorýpadlo KU 800 nabízí infocentrum Severočeských dolů. Aby byl výlet atraktivní i pro děti, je exkurze okořeněna pohádkou O březenském drakovi Severusovi.

Krušné hory s dětmi

Krušné hory s dětmi

Krušné hory nejsou v top hledáčku turistů a výletníků jako jiná pohoří. O to více mohou nabídnout a překvapit. Je to především krásná příroda, klid, kromě jednoho až dvou středisek žádné návaly turistů. Proto jsou ideální pro odpočinek od lidí a relax v krásné přírodě.

Hurá do Kadaně

Hurá do Kadaně

Velmi mile nás překvapilo při naší poslední návštěvě město Kadaň. Byli jsme zde koncem srpna, kdy se tu koná tradiční Císařský den.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru