Zámecký park v Průhonicích

Praha Outdoor s kočárkem se psem pro dospěláky05/2018

Zámecký park v Průhonicích

Nejhezčí období roku je určitě jaro. Všechno kvete, první sluníčko zahřeje, všichni jsou super naladění. Na jaře rádi chodíváme obdivovat rozkvetlé cokoliv. Kytky, keře, stromy. Letos byl na řadě Zámecký park v Průhonicích.

Parkem vede několik doporučených cest. Pro jaro je doporučená cesta modrá. Vede rododendovými háji, azalkovými záhony, nádherně rozkvetlou skalkou. Mrkněte dolů na fotky.

Cestičky jsou písčité, když foukne, trošku to práší. Zase se ale po nich dá jezdit s kočárkem. Terén je rovinatý, nebo mírně svažitý. Stále je na co koukat. Pod zámkem jdete kolem rybníčku, pak potůčků, pod vysokými mohutnými stromy, neposekanou kvetoucí loukou, nebo střiženým anglickým trávníkem. Tu zalezete do lesa, tady jdete mezi skalami. Rostliny známé i neznámé, úžasem budete u vytržení.

Vezměte s sebou deku, některé louky jsou určeny pro relax. Houpačky a prolézačky pro děti tu nejsou. Ale potkáte tu spoustu prcků na odrážedlech, vypadalo to, že je to tu baví. Nejsou toalety, takže se pořádně připravte u vchodu. Pokud nejste místní a pojedete sem autem, obrňte se trpělivostí. Parkovacích míst je málo. Jedno parkovišťátko je přímo před zámkem, druhé lehce bokem na nádvoří. V okolních ulicích to jde bídně.

Více info

http://www.pruhonickypark.cz/

Park je součástí aktivit udržovaných Akademií věd ČR. Můžete zakoupit výhodnou vstupenku, která vás opravňuje v průběhu roku ke vstupu do Průhonického parku, Dendrologické zahrady nedaleko v Čestlicích a Botanické zahrady v Praze Tróji. Vstupy nemusí být uskutečněny v jeden den – karta je platná od 1.4. do 31.10. každého roku, prodej začíná 1.4. Více na http://www.gardenpass.cz

Obrázky

Zámecký park v Průhonicích - skalka (Honza)Zámecký park v Průhonicích - kvetoucí rododendrony (Honza)Zámecký park v Průhonicích - zámek od rybníčku (Honza)Zámecký park v Průhonicích - skalka (Honza)
Zámek v Průhonicích (Honza)Zámecký park v Průhonicích (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Krtkův svět

Krtkův svět

Dětský park a hřiště Krtkův svět najdete na okraji Prahy. Sestává se z několika zábavních center, děti se tu vyblbnou v každém ročním období a za každého počasí.

Rozhledna Doubravka XIV.

Rozhledna Doubravka XIV.

V lesoparku mezi Černým Mostem a Hostavicemi najdete jednu zvláštní rozhlednu. Tvarem připomíná 3 vzducholodě (prý mám napsat okurky) zaklíněné do sebe. Není až tak moc sešroubovaná, jako nějak zvláštně svázaná. A schodiště vzhůru je zavěšeno od vrchu dolů, takže se trošku houpe.

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

Pražská Gutovka je park na celý půlden a možná i víc

My jsme z menšího města. Někdy se nám vyplatí udělat si tour po pražských dětských hřištích, protože to, co mají tam, jen tak někde nepotkáte. Třeba Gutovka ve Strašnicích.

Malešický park

Malešický park

Opravdu netradiční park (na české poměry) najdete v pražských Malešicích. V kopci vystavěný oddychový areál budete milovat zejména v horkých letních dnech.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru