Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Českosaské Švýcarsko Zážitky s dětmi 03/2018

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Zábavní park, kde se děti vyblbnou a dospělí si taky neodpočinou. Park se skládá z několika zón. Průvodcem vám bude postavička bobra Bibi.

Bibi-Land je první zóna - a je vhodná zejména pro rodiny s mladšími dětmi a skupiny dětí ze školek a základních škol. Čekají tu na vás prolézačkové hřiště, skluzavky, kolotoče, nadzemní dráha, horolezecká sopka, motokáry, dobrodružný minigolf, vodní zorbing, lodičky a exkluzivní 20 metrů dlouhá vlnitá skluzavka. Když se unavíte, můžete se po parku projet vláčkem.

Pro větší je připravená akční zóna. Vysoká horolezecká věž, katapult na gumových lanech (30 m výšky!), slaňování, 130 metrů dlouhý sjezd na závěsu.

Pro oddych si můžete projít zdejší rozsáhlý labyrint nebo si zahrát stolní minigolf.

Do parku se platí vstupné, za vybrané atrakce pak utrácíte ještě další kredit.

Více info

Otevřeno je od dubna do října, denně od 10 do 18 hodin.

Více informací najdete na webu http://www.elbefreizeitland-koenigstein.de/

Obrázky

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)
Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pfaffenstein

Pfaffenstein

Výlet za úžasnými výhledy na Pfaffenstein, za skálou Berberine a skalními cestičkami vedoucími křížem krážem. Úchvatná stolová hora na dohled slavnějšímu Königsteinu. Někdy až mrazivá je ta hloubka, ze které se tu rozhlížíte a srázy, ke kterým dojdete!

Svět modelové železnice

Svět modelové železnice

Nedaleko za hranicemi leží svět radosti a úžasu pro tatínky a jejich děti. Fenomén takzvané zahradní modelové železnice zde dostává jiný rozměr. Přes 200 modelů budov, mnohé z nich přímo z Rathenu nebo jeho okolí, 80 výhybek, v průměru 25 pohybujících se souprav - včetně modelu vysokorychlostního vlaku ICE.

Skalní hrad Neurathen a vyhlídka Basteibrücke

Skalní hrad Neurathen a vyhlídka Basteibrücke

Jen pár kilometrů od Hřenska najdete skalní hrad Neurathen a u něj unikátní kamenný most Basteibrücke, kde vás čeká úchvatný pohled na Saské Švýcarsko.

Pevnost Königstein

Pevnost Königstein

Pevnost zbudovaná na pískovcové stolové hoře nad řekou Labe kousek od česko-německých hranic. Z dálky téměř nepoznáte, že je tento vrch něčím vyjímečný. Když sem dorazíte, zjistíte, že za návštěvu rozhodně stojí.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru