Prachovské skály

Český ráj Outdoor s dětmi se psem pro dospěláky10/2018

Prachovské skály

Skalní města se nám líbí - sluníčko, borovicové lesy, skály, píseček, průlezy skalami, žebříky, vyhlídky. Tentokrát jsme vyrazili do Prachovských skal. Na podzim je to tu krásně barevné, šedivá barva skal vyniká na zeleno zlato červeném pozadí, modré nebe. Krásně strávený celý den.

Vstupy do skal jsou dva. Jeden přímo z obce Prachov, my jsme zvolili ten zadní (nebo mu říkají dolní) od Turistické chaty. Ze začátku to bylo do kopce, pak jsme šli po vršku a ke konci to bylo takové zvlněné nahoru - dolů. Největší převýšení jsou po schodech, naše děti schody baví, takže fajn. Ke konci jsme už trošku nosili, ale ťapali statečně.

Vyrazili jsme po žluté, nejdřív údolím do nitra skal, pak chvilku skalní průrvou nahoru po schodech až ke křížení s červenou tur. značkou. Odsud je to kousilínek k Vyhlídce Českého ráje. Sem musíte. Za dalšíma dvěma zatáčkama je Vyhlídka míru. Kdyby nic, tak sem musíte. Na mapě to vypadá daleko, ale je to pár kroků, ani si nevšimnete.

Dál ke křižovatce Nad císařskou chodbou (žl/zel/červ). Pokud toho máte tak akorát, můžete zpátky dolů. Tenhle okruh má cca 1.5km. Já přemluvil rodinu na další pokračování po zelené. Vyhlídek už bylo méně, ale zato jsme si užili tunýlky, průrvy, schůdky a pěknou přírodu. Ke konci okruhu je tu Všetečkova a hned vedle Šlikova vyhlídka. Koukáte na ty samé skály z druhé strany. Pak už jenom zpátky dolů k parkovišti.

I když tu jeden okruh mají i pro kočárky, skály si nejvíc užijete bez něj. S krosničkou projdete všude.

V turistické chatě vaří, funguje na bázi pultového obchodu, sednout si můžete ven pod slunečníky, pro děti je tu pískoviště. Ještě tu je jeden další bufet a pak cukrárna kavárna s domácí praženou kávou, domácími zákusky a palačinkami. U horního parkoviště jsme to nekontrolovali, ale je tam hotel a stánky, takže o jídlo tam nebude nouze. Uvnitř skal není nic, ani toaleta.

Více info

Obrázky

Prachovské skály (Honza)Prachovské skály, vyhlídka Českého ráje (Honza)Prachovské skály (Honza)Prachovské skály (Honza)
Prachovské skály, Vyhlídka míru (Honza)Prachovské skály (Honza)Prachovské skály (Honza)Prachovské skály, Šlikova vyhlídka (Honza)
Prachovské skály, vstup (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Hrad Trosky

Hrad Trosky

Tahle dvojvěžová zřícenina s nezaměnitelnou siluetou se stala hlavním symbolem celého Českého ráje. Dlouho odolávala návštěvě, ale neodolala věčně. Není to tady teda pro úplně malé děti, ale jeli jsme kolem a ještě jsme tu nebyli.

Hi-five s Rumcajsem

Hi-five s Rumcajsem

Jičín je město pohádky a nejznámější postavička spojená s tímto městem je Rumcajs and his family. V Jičíně je potkáte na každém kroku. Ať už na ukazatelích a směrovnících, nebo tu je Rumcajsova ševcovna nebo Rumcajsův svět Radka Pilaře.

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Za kouzlem pohádek do Starých Hradů

Hrad a zámek Staré Hrady je věnovaný pohádkám. Takže se tu vyblbnou hlavně děti. Však názvy prohlídkových okruhů už mluví sami za sebe: Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda, Čarodějná bestyjola.

Zámecká a Mariánská vyhlídka

Zámecká a Mariánská vyhlídka

Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí známé pohlednicové panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru