Babiččino údolí

Královéhradecký kraj Outdoor s dětmi 03/2016

Babiččino údolí

Stavby a místa, které znáte z povinné četby od Boženy Němcové. Příjemná procházka ratibořickým údolím podél říčky Úpy.

Je tu všechno, tak jak to znáte z knížky. Staré bělidlo, Viktorčin splav, mlýn, zámek. A je tu i trošku něco navíc - pomník babičky Babičky a jejích vnoučat, který je jako stvořený pro pěkné selfie.

Procházka národní přírodní památkovou oblastí Babiččino údolí, po stezce příznačně pojemnované Cesta Boženy Němcové vás provede příjemnou procházkou od České Skalice až do známých míst ze spisovatelčina románu.

Pokud jste méně pohyblíví, zajeďte až na parkoviště do Ratibořic, vystoupíte kousek od pomníku a máte vše tak do 1 km ušlé vzdálenosti. Po slušné cestě pěkně třeba i s kočárkem.

Obrázky

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Barokní hospital Kuks

Barokní hospital Kuks

V obci Kuks, nedaleko Jaroměře, naleznete unikátní barokní komplex zahrnující špitál, zámek, kostel a lázeňské budovy. Barokní nemocnice pro raněné z války nezní jako věc lákavá k návštěvě. Opak je pravdou. Způsob podání prohlídky nás bavil celé dvě hodiny, dozvěděli jsme se dooost vtipnou formou zajímavosti z tehdejšího života.

Teplicko Adršpašské skály

Teplicko Adršpašské skály

Komplex Teplicko-Adršpašských skal se skládá ze dvou skalních měst. První je u Teplic nad Metují, druhé u Adršpachu. Vzájemně jsou propojena žlutou turistickou značkou :-) Krásnější a asi i navštěvovanější je Adršpašská část, nicméně hrádek jménem Střmen vás neponechá Teplické skály minout bez povšimnutí.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru