Pevnost Königstein

Německo Hrady a zámky s dětmi s kočárkem se psem pro dospěláky03/2018

Pevnost Königstein

Pevnost zbudovaná na pískovcové stolové hoře nad řekou Labe kousek od česko-německých hranic. Z dálky téměř nepoznáte, že je tento vrch něčím vyjímečný. Když sem dorazíte, zjistíte, že za návštěvu rozhodně stojí.

Z Česka máte nejlepší přístup po dálnici D8 směrem na Německo, na hranicích odbočte na Petrovice, překonejte státní hranici, pak už je cesta značená. Směrové ukazatele vás navedou na parkovací dům (4€) nedaleko městečka Königstein a samotné pevnosti. Odtud se můžete svézt autovláčkem nebo vyrazit pěšky 600 metrů k branám pevnosti.

Tady se můžete rozhodnout buď pro procházku kolem pevnosti "pod hradbami" nebo zaplatit vstupné a vyrazit do pevnosti. Procházka je dlouhá 2 km a zabere vám 45 minut. Vstupné do pevnosti v roce 2010 bylo 6 €. Určitě ale běžte dovnitř. Projdete netradiční komplex budov, sklepů, kasemat, hrádků a zámečků, prozkoumáte zbrojnici, studniční dům, kostel, muniční sklad, potkáte hradní zahrádku, dělostřelecké kanóny, uchvátí vás výhledy do okolí z hradeb. Dokonce zde mají pevnostní lesík. No na kterém hradě byste tohle hledali? A ještě jedna specialitka - panoramatický výtah, kterým se můžete nechat vyvézt z prostoru před pevností rovnou až nahoru na hradby.

3 hodiny zde utečou jak nic a určitě budete mít ostatním co vyprávět. Na závěr už tradičně několik fotek z naší návštěvy.

Více info

Obrázky

Pevnost Königstein (Táta)Pevnost Königstein (Táta)Pevnost Königstein (Táta)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Pfaffenstein

Pfaffenstein

Výlet za úžasnými výhledy na Pfaffenstein, za skálou Berberine a skalními cestičkami vedoucími křížem krážem. Úchvatná stolová hora na dohled slavnějšímu Königsteinu. Někdy až mrazivá je ta hloubka, ze které se tu rozhlížíte a srázy, ke kterým dojdete!

Svět modelové železnice

Svět modelové železnice

Nedaleko za hranicemi leží svět radosti a úžasu pro tatínky a jejich děti. Fenomén takzvané zahradní modelové železnice zde dostává jiný rozměr. Přes 200 modelů budov, mnohé z nich přímo z Rathenu nebo jeho okolí, 80 výhybek, v průměru 25 pohybujících se souprav - včetně modelu vysokorychlostního vlaku ICE.

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Zábavní park Elbe Freizeitland Königstein

Zábavní park, kde se děti vyblbnou a dospělí si taky neodpočinou. Park se skládá z několika zón. Průvodcem vám bude postavička bobra Bibi.

Skalní hrad Neurathen a vyhlídka Basteibrücke

Skalní hrad Neurathen a vyhlídka Basteibrücke

Jen pár kilometrů od Hřenska najdete skalní hrad Neurathen a u něj unikátní kamenný most Basteibrücke, kde vás čeká úchvatný pohled na Saské Švýcarsko.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru