Park Mirákulum v Milovicích

Středočeský kraj Zážitky s dětmi 03/2018

Park Mirákulum v Milovicích

Pecka! Megaobrovský dětský hřiště plný prolejzaček, skákaček, houpaček a jiných atrakcí. Vystavěné opravdu ve velkém stylu, udržované, vymyšlené a dotažené do všech detailů. Včetně piknikové louky pro oddech v rámci náročného dne.

Co víc k tomu povědět? Sem se prostě musíte vydat a zřejmě sem nepojedete jenom jednou. Ať už kvůli tomu, že to je opravdu obrovské, než se vám jedna atrakce okouká, uplyne spousta času. A všechno určitě v jeden den neobjevíte.

Nejvíc se nám líbil vodní park, kde můžete stavět přehrady, regulovat tok potůčků, nechat na sebe lít kýble vody, probíhat mezi vodotrysky - sen každého dítěte.

Prolejzačky - prostě celé obrovské několikapatrové domy s tunely, sítěmi, lávkami, tubusy, tobogány. No nechápeš jako....

Labyrinty a podzemní bludiště ve tmě. Skluzavky, houpačka s výkyvem snad 15 metrů, mašinka s výletem do bývalého vojenského prostoru, kde se tatínkové mohou povozit bojovým vozidlem pěchoty.

Co si nezapomenout vzít s sebou: plavky a věci k vodě, deku na louku, čelovku (jakože baterku) s menšími dětmi zvažte zapůjčení vozíku pro přesun, až budou bolet nožičky. A samozřejmě děti - šacuju to ideální od věku 5 let do takových 15.

Více info

Obrázky

Park Mirákulum v Milovicích (Honza)Park Mirákulum v Milovicích (Honza)Park Mirákulum v Milovicích (Honza)Park Mirákulum v Milovicích (Honza)
Park Mirákulum v Milovicích (Honza)

Poloha na mapě

Tipy na výlet poblíž

Písečný přesyp u Píst

Písečný přesyp u Píst

Nedaleko Nymburka, na východním okraji přírodního parku Kersko-Bory, se nachází jeden z posledních polabských písečných přesypů. Jedná se o velmi jemně písčitý kopec podobný dunám ze Sahary, který při procházce lesem zcela jistě nepřehlédnete.

Labyrintárium zámku Loučeň

Labyrintárium zámku Loučeň

Zámek Loučeň je romantickou barokní památkou s původními interiéry. Obklopuje ho rozlehlý anglický park, který má jeden celoevropský unikát - totiž soubor 12 labyrintů a bludišť. Zámek nabízí prohlídky zásadně s kostýmovanou postavou, speciální dětské či čokoládové prohlídky, ale i pikniky v zámeckém parku.

Ubytování poblíž

Booking.com

nahoru